Iranian Agriculture News Agency

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی تهران از وجود پنج هزار و ۸۰۰ واحد پرواربندی پرورش دام سبک و سنگین در این استان خبر داد.

فعالیت ۵۸۰۰ واحد پرواربندی دام سبک و سنگین در تهران

به گزارش خبرنگار ایانا در استان تهران، حسن منتخبی مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی تهران  در برنامه ارمغان طبیعت رادیو اقتصاد گفت: از این تعداد افزون بر سه هزار و ۸۰۰ واحد پرواربندی گوساله و دو هزار واحد پرواربندی مربوط به پرورش دام سبک اعم بزو گوسفند است.

وی همچنین اظهار کرد: در حال حاضر بیش از ۴۷۰ هزار راس گوساله پرواری و همینطور یک میلیون راس دام سبک اعم از گوسفند و بز در استان تهران وجود دارد که از این تعداد ۷۲۰ هزار راس دام عشایری و بقیه مربوط به دام روستایی است.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی تهران گفت: این استان به عنوان بازار بزرگ مصرف محصولات پروتئینی دامی از اهمیت خاصی برخوردار است که علاوه بر تولید حجم عظیمی از فرآورده های دامی در داخل، کمبود نیاز خود را از سایر استان های کشور تامین می کند.

وی در ادامه افزود: از دیگر ویژگی های تهران می توان به تنوع آب و هوایی اشاره کرد که موجب شده پرورش طیف وسیعی از دام ها در سطح استان انجام شود و همچنین شیوه نگهداری دام از عشایری، روستایی و صنعتی در این منطقه رونق دارد.

منتخبی اضافه کرد: تهران همواره به عنوان یکی از قطب های شاخص دامداری صنعتی در کشور مطرح بوده چون بخش عمده ای از واحدهای دامداری صنعتی در سطح این استان مستقراست.

وی یادآورشد: بهره مندی از چهار شرکت دانش بنیان بخش خصوصی در زمینه تولید اسپرم و مواد ژنی و همینطور بهره برداری از ایستگاه توسعه پرورش و اصلاح نژاد قوچ زندی به منظور تامین مواد ژنی پرورش دهندگان این نژاد و حفظ ذخایرتوده ژنی گوسفند زندی به عنوان نژاد بومی و غالب منطقه از دیگر فعالیت های مهم و شاخص استان تهران در حوزه دام و دامپروری است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید