Iranian Agriculture News Agency

با اعطای ۵۲میلیارد ریال تسهیلات دامدارکارت، استان تهران سومین استان برتر کشور در پرداخت این تسهیلات به بهره برداران حوزه دام و طیور شد.

استان تهران، سومین استان کشور در پرداخت تسهیلات به بهره برداران بخش دام و طیور

به گزارش خبرنگار ایانا در استان تهران، سعید پازوکی با اشاره به همکاری مدیریت های جهاد کشاورزی شهرستان های استان و شعب بانک کشاورزی اظهار داشت: دامداران متقاضی استفاده از این تسهیلات می توانند ابتدا در سامانه "سیتا" نام نویسی کرده و مدیریت های جهاد کشاورزی هر شهرستان پس از بررسی و تائید هر پرونده، آن را به طور مستقیم به شعب بانک ارسال می کنند و شعب منتخب بانک کشاورزی نیز آماده ارائه خدمت به دامداران و مرغداران استان هستند.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با تاکید بر سهل الوصول بودن دریافت این تسهیلات ادامه داد: در قالب دامدار کارت برای خرید نهاده‌های دامی به دامداران دارای دام کوچک تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۱۰ درصد و به دامداران بزرگ صنعتی و غیر صنعتی بیش از ۲۰۰ میلیون تومان با سود ۱۲ تا ۱۵ درصد پرداخت می‌شود.

وی افزود: در دو هفته اخیر از ابتدای اعلام مقام عالی وزارت مبنی بر پرداخت تسهیلات سرمایه درگردش برای خرید نهاده های دامی تاکنون استان تهران موفق به جذب ۵۲میلیارد ریال از این تسهیلات درقالب دامدار کارت شده است که براین اساس، سومین استان کشور در اعطای این فقره از تسهیلات محسوب می شویم.

گفتنی است، در راستای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه ی یارانه ها و برای حمایت از تولید کنندگان و رونق واحد های تولیدی دام و طیور، دولت طرحی را با هماهنگی بانک مرکزی به تصویب رساند که طی آن بانک کشاورزی بر اساس معرفی وزارت جهاد کشاورزی،  تسهیلات یارانه دار خرید نهاده های دامی را به واحد های کوچک در قالب دامدار کارت با نرخ سود 10 درصد و به واحد های متوسط و بزرگتر از طریق سامانه بازارگاه با نرخ سود 12 و 15 درصد پرداخت کند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید