Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری از تخریب ۱۷ فقره ساخت و ساز غیرمجاز و آزادسازی ۲۶ هزار و ۸۰۰ مترمربع از زمین‌های مرغوب کشاورزی در بخش قلعه نو این شهرستان خبر داد.

آزادسازی بیش از ۲۶ هزارمترمربع از زمین‌های مرغوب کشاورزی شهرستان ری

به گزارش خبرنگار ایانا در استان تهران، جبرئیل برادری با اعلام این خبر افزود: در راستای اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری زمین های زراعی و باغ ها، ۱۷ فقره ساخت و ساز غیرمجاز در روستای گل تپه کبیر بخش قلعه نو شهرستان ری تخریب شد.

 وی با بیان اینکه اداره جهاد کشاورزی نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز را در سال جاری تشدید کرده است، خاطرنشان کرد: عملیات تخریب تمام این ساخت و سازهای غیرمجاز با دستور قضایی و حضور عوامل انتظامی و قضایی اجرا شده است.

برادری افزود: بخش قلعه نو قطب تولید گندم شهرستان ری است از همین جهت اراضی کشاورزی این بخش نباید با هدف افزایش ارزش افزوده برای برخی از افراد سودجو به باغ و ویلای شخصی و یا انبار تبدیل شود.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری با تاکید بر حفاظت از زمین های کشاورزی اضافه کرد: با هرگونه ساخت و سازهای غیرمجاز و دخل و تصرف در زمین های کشاورزی که مانع از تولید محصولات کشاورزی شود به شدت برخورد می شود.

وی ادامه داد: تیم های گشتی جهاد کشاورزی ری محدوده‌های این منطقه را رصد و با متخلفان در امر ساخت و ساز غیر مجاز برخورد می کنند.

برادری از همه مالکان و کشاورزان خواست که قبل از هرگونه اقدامی در زمینه ساخت و ساز در زمین های کشاورزی با مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مکاتبه داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید