Iranian Agriculture News Agency

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد:

خرید ۴۰ درصد گندم کشور توسط شبکه تعاون روستایی

️سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران از خرید 40 درصد گندم تضمینی توسط شبکه تحت پوشش این سازمان خبر داد.

خرید ۴۰ درصد گندم کشور توسط شبکه تعاون روستایی

‍به گزارش  ایانا به نل از پات، غلامرضا هادربادی سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران بیان کرد: شبکه تحت پوشش این سازمان تا تاریخ 15 مرداد ماه سال جاری در قالب خرید مباشرتی بالغ بر 3 میلیون و 603 هزار و 970 تن گندم از کشاورزان عزیز در 32 استان کشور را خریداری کرده است.

وی افزود: کل خرید تضمینی گندم توسط شبکه تحت پوشش این سازمان در سال گذشته 2 میلیون و 354 هزار و 227 تن بود که میزان خرید امسال در مقایسه با سال قبل حدود 40 درصد افزایش را نشان می دهد.

سرپرست سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران ادامه داد: تا پایان فصل برداشت گندم در سراسر کشور، این سازمان و شبکه تحت پوشش با آمادگی کامل خرید تضمینی گندم را ادامه خواهد داد.

هادربادی گفت: تاکنون شبکه تحت پوشش سازمان در استان خوزستان با خرید یک میلیون و 46 هزار تن بالاترین میزان خرید گندم توسط شبکه تعاونی‌های روستایی در کشور را داشته و پس از آن به ترتیب استانهای فارس با بیش از 543 هزار تن، همدان با 172 هزار تن، آذربایجان غربی با 150 هزار تن و کردستان با 437 هزار تن قرار می گیرند.

هادربادی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تمام دست‌اندرکاران و همکاران اجرایی این طرح گفت: نقش شبکه تعاونی‌های روستایی کشور به‌ویژه از بعد حمل و نگهداری گندم به خصدص در مناطق روستایی با دسترسی محدود و صعب‌العبور و نیز خرید از کشاورزان خرده مالک قابل توجه است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید