Iranian Agriculture News Agency

ربانی:

رشد دانش و پژوهش حیاتی است

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر رشد دانش و پژوهش، گفت: باید باور به مسئله حیاتی بودن دانش و پژوهش بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

رشد دانش و پژوهش حیاتی است

به گزارش خبرنگار ایانا، سید حسن ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی صبح امروز در مراسم ملی تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی  که با شعار (پژوهش و فناوری، پیشران کشاورزی دانش بنیان و امنیت غذایی ) در هفته پژوهش و فناوری برگزار شد، گفت: تجلیل از برگزیدگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی اهمیت بسیاری دارد و در ارتباط و رسانه های پژوهشی نیز باید این اقدام انجام شود.

وی  ادامه داد: در عرصه رسانه اعم از مجلات، رسانه‌های مکتوب و غیر مکتوب در درون و بیرون وزارت جهاد کشاورزی جشنواره‌ای برای تقدیر از رسانه‌های مختلف بخش کشاورزی باید برنامه‌ریزی شود.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی  با اشاره به اینکه ما وظیفه داریم به عنوان تکلیف ملی و دینی از فعالان عرصه پژوهش تقدیر کنیم، تصریح کرد: در شاخص‌های انتخاب، اخلاق پژوهش نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

 وی به کدهای اخلاقی برای انتخاب پژوهشگران برتر نیز اشاره کرد و گفت: "تواضع و فروتنی"، "اخلاق پژوهش"، "اعتماد به نفس" و "انتقاد پذیری" از کدهای پژوهشگر برتر هستند.

وی یادآور شد:  عرصه پژوهش وسیع است و لیکن باید باور به مسئله حیاتی بودن دانش و پژوهش بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر  رشد دانش و پژوهش، گفت: باید فعالیت های انجام شده به اطلاع افراد برسد؛ برگزاری "راهیان پیشرفت" برای دانش آموزان و دانشجویان برای حضور در سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی کمک می‌کند تا با پیشرفت این مجموعه آشنا شوند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید