Iranian Agriculture News Agency

رونمایی از 10 پروژه سازمان تات در استان همدان

رئیس سازمان تات از رونمایی 10 پروژه کشاورزی در استان همدان به مناسبت هفته دولت خبر داد.

رونمایی از 10 پروژه سازمان تات در استان همدان

سید مجتبی خیام نکویی در گفت و گو با خبرنگار ایانا به مناسبت هفته دولت با شعار «دولت مردم» بیان کرد: در استان همدان حدود 10 پروژه در سطح استان با هدف تحول در بخش کشاورزی رونمایی کرده‌ایم.

وی ادامه داد: این پروژه‌ها شاما  احداث 72 هکتار باغ انگور به روش جدید مبتنی بر الگوی کشت است‌ این باغات به گونه‌ای است که در آن از روش فراز یا ایستاده استفاده شده است.

رئیس سازمان تات بیان کرد: در اثر استفاده از این روش میزان تولید انگور در واحد سطح به سه برابر افزایش پیدا می‌کند یعنی 300 درصد افزایش تولید خواهیم داشت و میزان آب مصرفی 30 درصد کاهش پیدا می‌کند.

خیام نکویی اضافه کرد: ما در این هفته بر روی مجموعه عواملی که باعث دانش‌بنیان شدن بخش کشاورزی شده و موجب شده ما شاهد افزایش تولید در واحد سطح باشیم، متمرکز شده‌ایم.

رییس سازمان تات با اشاره به افزایش تولید گندم بیان کرد: امسال ما در آستانه خرید 10/5 میلیون تن گندم هستیم که مولفه‌های بسیاری در آن دخیل است از جمله مولفه ارقامی که در سازمان تحقیقات و آموزش کشاورزی تولید شده و در اختیار کشاورزان قرار گرفته است. این عامل در کنار سایر عوامل همچون تغذیه مناسب و قیمت تضمینی مناسب منجر به افزایش تولید در بخش کشاورزی شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید