Iranian Agriculture News Agency

نمایش «شبیه رهایی ورای یک نفس» از 3 تیرماه به تیاتر باران می‌رود.

«شبیه رهایی ورای یک نفس» روی صحنه تیاتر باران

به گزارش ایانا به نقل از روابط عمومی گروه، نمایش «شبیه رهایی ورای یک نفس» به نویسندگی سروناز زمانی و به کارگردانی ساناز زمانی از 3 تیر ماه در تیاتر باران اجرا خواهد داشت.

این نمایش به سوژه اهدای عضو می‌پردازد اما برخلاف بیشتر آثار ساخته شده با این موضوع که از نگاه خانواده اهداکننده‌ عضو است، این نمایش از زاویه دید گیرنده‌ها آن را بررسی می‌کند.

«شبیه رهایی ورای یک نفس» برگزیده بهترین نمایشنامه و بهترین کارگردانی از دومین جشنواره تئاتر شهر در سال 92 شده‌است.

ساناز زمانی متولد سال 1366 و فارغ‌ التحصیل رشته آمار است. زمانی فعالیت هنری‌اش را از سال ۸۷ با گذراندن دوره حرفه‌ای بازیگری در موسسه کارنامه زیر نظر اساتیدی چون پیام دهکردی، آناهیتا اقبال‌نژاد، سیما تیرانداز، امیر پوریا، محمد رحمانیان، مهتاب نصیرپور و دوره کارگردانی حرفه‌ای را زیر نظر کیومرث مرادی، وحید رهبانی و محمد رحمانیان آغاز کرد. او پیش از این بازی در چندین نمایش چون  «بازرس هاند واقعی»، «جشن سالگرد»، «خشکسالی و دروغ» و کارگردانی نمایش‌های «جشن سالگرد»، «شروین»، «تدایی اطمینان»، «برداشت آزاد»، «شایعات»  و ... را در کارنامه خود دارد. ساناز زمانی جایزه بهترین کارگردانی برای نمایش «برداشت آزاد» از چهارمین جشنواره تیاتر امید در سال ۹۱، جایزه بهترین کارگردانی برای نمایش «شبیه رهایی ورای یک نفس» از دومین جشنواره تئاتر شهر سال ۹۲، کاندیدای طراحی صحنه برای نمایش «برداشت آزاد» ۹۱، کاندیدای کارگردانی برای نمایش «تداعی اطمینان» سومین جشنواره تئاتر شهر سال ۹۳ را از آن خود کرده‌است.

اجرای تازه نمایش «شبیه رهایی ورای یک نفس» اولین اجرای عموم حرفه‌ای این کارگردان محسوب می‌شود و تغییرات زیادی در نمایشنامه و بازیگران نسبت به اجرای جشنواره دارد.

آوا فیاض به عنوان مجری‌ طرح در این پروژه حضور دارد. همچنین مهدی بوسلیک، جواد پولادی، سارا شاهرودیان، شهاب عباسیان، مریم نقیبی (به ترتیب الفبا) در این نمایش بازی می‌کنند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید