Iranian Agriculture News Agency

خسرو عمرانی:

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با راه اندازی سامانه بازارگاه نهاده های کشاورزی، از شهریور ماه سال گذشته تاکنون 15500 تن انواع نهاده های به ارزش 323 میلیارد ریال بین مرغداران، دامداران، تعاونی های دامداری و کارخانجات تولید کننده خوراک دام طیور استان بوشهر توزیع شده است.

توزیع و خرید بیش از 15 هزار تن نهاده‌های دامی در سامانه بازارگاه نهاده‌های کشاورزی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان بوشهر، افشین قطبی افزود: این نهاده ها شامل 5650 تن ذرت، 9500 تن کنجاله سویا و 350 تن جو دامی بوده است و توزیع این اقلام همچنان نیز در حال انجام است.

قطبی اظهار کرد: براساس هماهنگی های به عمل آمده بین وزارت جهاد کشاورزی و بانک کشاورزی، در قالب این سامانه، مبادلات نهاده های کشاورزی ( ذرت، جو و کنجاله سویا ) بین وارد کنندگان با خریداران بدون واسطه و با سهولت بیشتری امکان پذیر شده است.

وی افزود: فعالیت سامانه بازارگاه از شهریور ماه سال 1398 با تعیین سهمیه کنجاله سویا آغاز شده و از ابتدای بهمن ماه و با تخصیص سهمیه ذرت و جو وارد مرحله دوم فعالیت رسمی خود شده و کماکان نیز ادامه دارد.

قطبی گفت: تمامی تعاونی ها، واحدهای مرغداری دارای جوجه ریزی، واحدهای دامداری فعال و کارخانجات خوراک دامی که دارای نام کاربری و رمز عبور هستند می توانند با مراجعه به سایت سامانه به آدرس https://sps.bki.ir نسبت به خرید نهاده های در نظر گرفته شده به صورت بر خط و بدون مراجعه به بانک اقدام کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید