Iranian Agriculture News Agency

صبح امروز،

سرپرست جهاد کشاورزی روز پنج شنبه با هدف بازدید از روند مبارزه با هجوم ملخ ها وارد بوشهر شد.

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی با هدف بازدید از روند مقابله با هجوم ملخ ها وارد بوشهر شد

به گزارش خبرنگار ایانا در استان بوشهر، عباس کشاورز در این سفر با بازدید از شهرستان دشتی از دسته جات ملخ ها و نحوه مبارزه با این پدیده بازدید خواهد کرد.

کشاورز در این سفر همچنین بازدید از باغ های کنار پیوندی شهرستان دشتی و چند واحد گلخانه ای را در برنامه دارد.

گفتنی است سرپرست وزارت جهاد کشاورزی پیش از این نیز اوایل دی ماه همراه با معاون رئیس جمهور به بوشهر سفر و چند طرح کشاورزی را افتتاح کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر نیز گفت: اکنون مبارزه با هجوم ملخ ها در راستای به حداقل رساندن آسیب مزارع در اولویت این سازمان قرار دارد.

محمدتقی منوچهری افزود: برای تحقق این مهم تاکنون 2 اکیپ از استان های فارس و تهران همراه با هواپیمای سمپاش در استان بوشهر مستقر شدند.

وی یادآور شد : هجوم دوباره ملخ ها که از اواخر بهمن ماه امسال آغاز شده در مقایسه با سال قبل سه برابر شده ولی تمهیدات پیش بینی شده در این راستا جای نگرانی برای کشاورزان وجود ندارد.

منوچهری تاکید کرد: باتوجه به اینکه استان بوشهر یکی از کانون های ورود این ملخ ها به کشور است در صورت نگرفتن مبارزه جدی گستره هجوم ملخ ها به سایر استان ها نیز کشیده می شود که با هدف پیشگیری از این معضل برنامه های مناسبی در جریان سفر سرپرست وزارت جهاد کشاورزی برنامه ریزی خواهد شد.

وی یادآور شد: تاکنون 425 هکتار از اراضی استان بوشهر در مقابل هجوم ملخ ها مورد سمپاشی قرارگرفته است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید