Iranian Agriculture News Agency

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در سفر به استان بوشهر در جلسه شواری هماهنگی مدیران جهاد کشاورزی این استان شرکت کرد و سپس در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مصلی این شهر حضور یافت.

سردار سلیمانی، چهره‌ای بین المللی و فرامرزی است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان بوشهر، حجت الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی صبح امروز در سفر به استان بوشهر در جلسه شورای هماهنگی مدیران جهاد کشاورزی استان بوشهر که با حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در این استان و نمایندگان ولی فقیه در جهاد کشاورزی استان های کشور همراه بود شرکت کرد و سپس در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که در مصلی شهر بوشهر برگزار شد حضور یافت.

سردار سلیمانی یک چهره بین المللی و فرامرزی است

حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی در ابتدای این مراسم با گرامیداشت یاد سردار مجاهد و سرافراز ایران و اسلام حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: ایشان جنگ آوری شجاع بود که حق بسیار بزرگی بر گردن ملت ایران دارد و در امنیت ملی کشور ما نقش بسیارمهمی داشته است.

تقوی در ادامه افزود: سردار سلیمانی در طول سالهای مجاهدت خود کارهای بزرگی را انجام داد و هیچ مزد و پاداشی برای اجر این سال های مبارزه و جهاد او برتر و بالاتر از شهادت نبود.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی فرمانده شایسته جبهه مقاومت بود، گفت: شهادت این مرد بزرگ میدان های سخت، وی را تبدیل به یک چهره بین المللی و فرامرزی کرده است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: او از سربازان مخلص رهبری بود که در مکتب اسلام امام خمینی(ره) و امام خامنه ای(مدظله عالی) تربیت یافته بود و شخصیتش به بار نشست.

حجت السلام والمسلمین تقوی با تاکید بر اینکه سردار سپهبد سلیمانی امید و یاور همه مظلومان و مستضعفان عالم بود گفت: وی در طول حیات مبارزاتش فعالیت های جهادی و اجتماعی در کشورهای دوست مسلمان داشته است.

وی با بیان اینکه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی یک نعمت برای نظام، انقلاب و جبهه مقاومت بود گفت: جبهه مقاومت سلیمانی ها دارد و این جبهه در نبود سردار سلیمانی سست نمی شود خاری می شود در چشم آمریکا، اسرائیل و عوامل آنها در منطقه.

وزارت جهاد کشاورزی از جهت معیشت و امنیت غذایی حساس ترین جایگاه را دارد

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی در ادامه این جلسه اظهار داشت:استان بوشهر در عرصه کشاورزی ظرفیت بسیار بالایی دارد منتهی این ظرفیت ناشناخته مانده است که باید بیش از این توسعه داده شود.

وی با اشاره به اینکه این سازمان کارهای ارزشمندی انجام داده است، گفت: باید به خوبی کارها و فعالیت ها به مردم معرفی و اعلام گردد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی یکی از رسالت های این حوزه را تبلیغ فعالیت های تلاشگران عرصه جهاد کشاورزی دانست و گفت: وزارت جهاد کشاورزی از جهت معیشت و امنیت غذایی حساس ترین جایگاه را در میان دیگر ارگان های کشور دارد چرا که معیشت غذایی مردم را بر عهده دارد.

وی با تاکید بر اینکه اگر یک جامعه امنیت غذایی نداشته باشد امنیت ملی آن مخدوش می شود گفت: علی رغم همه مشکلات و تحریم های امروزی، وزارت جهاد کشاورزی خوب کار کرده است و در اقلام معیشتی مورد نیاز مردم هیچ کمبودی وجود ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین تقوی خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی به ویژه در شرایط تحریم به دلیل نقش بی‌بدیلی که در معیشت مردم،‌اشتغال، ایجاد امنیت غذایی پایدار، گستردگی و فراگیری، تحقق اقتصاد مقاومتی، رونق تولید و … دارد، از اهمیت و حساسیت بسزایی برخوردار است.

تفکر وارداتی برای آینده کشور خطرناک است

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه اقلام مورد نیاز و کالاهای اساسی کشور باید بر اساس استعداد و توان داخلی تولید شود گفت: تفکر وارداتی برخی از مسئولان برای استقلال کشور بسیار خطرناک است و همانطور که امروز دشمن به دنبال آن است که ما نتوانیم نفتمان را بفروشیم در صورتی که در محصولات کشاورزی وابسته شویم فردا به مشکل اساسی برخواهیم خورد.

وی تصریح کرد: باید فردی مسئولیت و سکانداری وزارت جهاد کشاورزی را بر عهد بگیرد که تفکر حمایت از تولیدات داخلی و پایدار را در راس امور خود قرار دهد و با تکیه بر توان داخلی کشور را به قله های پیشرفت برساند نه اینکه در فکر واردات محصولات کشاورزی باشد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید