Iranian Agriculture News Agency

معاون سازمان جهاد کشاورزی پیش بینی کرد:

با آغاز برداشت محصول لیموترش از سطح باغات استان، پیش بینی می شود امسال 51 هزار تن از این محصول در استان بوشهر استحصال و به بازار عرضه شود.

تولید بیش از 50 هزار تن لیموترش در استان بوشهر

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: از مجموع 4500 هکتار از باغات مرکبات استان، 3490 هکتار به کشت درختان لیموترش اختصاص یافته که از این میزان2800 هکتار بارور و 726 هکتار غیر بارور می باشند و پیش بینی می شود امسال 51 هزار تن از این محصول در استان بوشهر استحصال و به بازار عرضه شود.

خسرو عمرانی افزود: ارقام لیموترش کشت شده در باغات استان بوشهر ارقامی نظیر مکزیکین لایم (لیموترش معمولی(، لیسبون )لیموترش خارگی( و پرشین لایم می باشد که با توجه به شرایط اقلیمی استان از کیفیت و بازار پسندی مطلوبی برخوردار می باشند.

عمرانی اظهار داشت: باغات مرکبات استان و تولیدات آنها سهم به سزایی در میزان اشتغال ودرآمدزایی بهره برداران به خود اختصاص داده است.

وی بیان داشت: برداشت لیموترش از مردادماه آغاز و تا پایان شهریور ماه ادامه دارد و

لیموترش های برداشت شده علاوه بر بازار مصرفی استان به سایر استان های کشور ارسال می گردد و بیشترین تولیدات مربوط به شهرستان جم، دشتستان و دشتی می باشد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه استفاده از نهال های استاندارد، کاربرد شیوه های نوین آبیاری و تغذیه گیاهی، مبارزه به موقع با آفات و بیماری ها از عوامل موثر در افزایش کمی و کیفی تولیدات این محصول در استان می باشد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید