Iranian Agriculture News Agency

اولین تور رسانه‌ای استان بوشهر در شهرستان تنگستان برگزار شد

مدیر امور اراضی استان بوشهر از برگزاری اولین تور رسانه‌ای در هفته جهاد کشاورزی و روز راهیان پیشرفت سال 1403 در این مدیریت خبر داد.

اولین تور رسانه‌ای استان بوشهر در شهرستان تنگستان برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، احمد مشایخی بیان کرد: اولین تور رسانه‌ای‌ مدیریت امور اراضی جهت بررسی میزان پیشرفت فیزیکی طرح پرورش جلبک در شهرستان تنگستان با حضور اصحاب رسانه به‌صورت بازدید میدانی برگزار شد.

مدیر امور اراضی استان توضیح داد: هدف از صدور مجوز برای طرح‌های تغییر کاربری برحسب ضرورت به بهره‌برداری رسیدن به موقع طرح توسط سرمایه‌گذاران و ایجاد اشتغال است که خوشبختانه این طرح پرورش جلبک با مساحت 25 هزار و 75 مترمربع با پیشرفت فیزیکی 100 درصد و با اجرای کامل به بهره‌برداری رسیده است و باعث ایجاد اشتغال مستقیم برای چهار نفر و هفت نفر غیرمستقیم شده است.

مشایخی خاطرنشان کرد: برای ما آنچه که اهمیت دارد مجوز دادن به طرح‌هایی است که جزء اراضی درجه یک و دو نباشند و همچنین در سطح استان اثربخشی لازم را داشته باشند که این طرح نیز از جمله طرح‌های موثر و مورد نیاز استان است.

پرورش جلبک از جمله طرح‌های دارای مزایا و اثربخشی در بحث مواد غذایی، سلامت و دارو است که دارای پروتئین زیادی است و به نقل از مجری طرح قابل جایگزینی گوشت نیز می‌تواند باشد و با توجه به بازده اقتصادی بالای این طرح نیز براساس شعار جهش تولید با مشارکت مردم بسیار کارآمد است.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید