Iranian Agriculture News Agency

دو تغییر کاربری غیرمجاز در بوشهر قلع و قمع شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر از قلع و قمع دو فقره تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی زراعی و باغی این شهرستان خبر داد.

دو تغییر کاربری غیرمجاز در بوشهر قلع و قمع شد

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، محمود کیهان بیان کرد: برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی و اجرای دستور مقام محترم قضائی دو تغییر کاربری غیر مجاز در شهرستان بوشهر قلع و قمع شد.

وی اضافه کرد: برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی و اجرای دستور مقام محترم قضائی تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی شهرستان بوشهر قلع و قمع شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: با قلع و قمع این تغییر کاربری‌های غیرمجاز ۸.۵ هکتار از اراضی کشاورزی واقع در روستای دویره و ۱.۵ هکتار اراضی کشاورزی واقع در روستای چاه‌کوتاه این شهرستان به حالت اولیه و به چرخه تولید بازگشت.

وی با بیان اینکه هرگونه تغییر کاربری و تفکیک اراضی کشاورزی، ساخت و ساز و دیوارکشی در مزارع و باغ‌ها بدون اخذ مجوز از جهاد کشاورزی ممنوع است، افزود: بر اساس قانون علاوه بر قلع و قمع بناهای احداثی با متخلفان مطابق قانون برخورد خواهد شد.

کیهان گفت: فعالیت اکیپ‌های گشت تغییر کاربری اراضی کشاورزی این مدیریت همچنان به‌صورت روزانه و مستمر ادامه دارد، ساخت و ساز در زمین‌های کشاورزی، امنیت غذایی را تهدید می‌کند و بهتر است مردم از خرد کردن و قطعه بندی اراضی زراعی و تبدیل آن خانه باغ بپرهیزند و سرمایه خود را هدر ندهند.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید