Iranian Agriculture News Agency

امهال تسهیلات بهره‌برداران بخش کشاورزی خسارت‌دیده

برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تسهیلات بهره‌برداران بخش کشاورزی خسارت‌دیده با استفاده از بند «د» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ امهال می‌شود.

امهال تسهیلات بهره‌برداران بخش کشاورزی خسارت‌دیده

به گزاشر خبرنگار ایانا در بوشهر، شاپور رضایی با اشاره به بند «د» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۴۰۲ بیان کرد: این محل اعتباری برای امهال تسهیلات بهره‌برداران خسارت ‌دیده‌ای تخصیص‌ یافته است که از سال ۱۳۹۴ تا ۱۴۰۲ از تمام بانک‌های عامل در همه زیر بخش‌های کشاورزی تسهیلات دریافت کرده‌اند اما به علت خسارت عوامل قهری موفق به انجام تعهدات بانکی خود نشده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: در این راستا سود، کارمزد و جریمه‌های دیرکرد تسهیلات سررسید شده در بازه زمانی مذکور مورد بخشودگی قرار گرفته و اصل تسهیلات به مدت سه سال امهال می‌شود.

وی در خصوص نحوه بهره‌مندی از امکان قانونی توسط کشاورزان اعلام کرد: بهره‌بردار خسارت ‌دیده باید درخواست خود را به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان یا بانک عامل ارائه کنند و این درخواست درکارگروه شهرستان بررسی‌ خواهد شد.

رضایی ادامه داد: سپس مشمولان براساس سقف اصل تسهیلات دریافتی، وفق ماده ۳ دستورالعمل اجرایی، اولویت‌بندی و فهرست اولویت‌بندی شده به تایید کارگروه استان خواهد رسید.

وی یادآور شد: بانک عامل فهرست افرادی را که قبلاً از سایر منابع قانونی مربوط به امهال تسهیلات از جمله بند «خ» ، بند «ز» و … استفاده کرده‌اند را حذف و در نهایت افراد مشمول از مزایای مذکور استفاده خواهند کرد.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید