Iranian Agriculture News Agency

خرید ۳۲ هزار تن محصول گندم از کشاورزان بوشهری

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر گفت: از زمان آغاز برداشت گندم در این استان تاکنون ۳۲ هزار و ۲۰۰ تن محصول از گندم‌کاران خریداری شده است.

 خرید ۳۲ هزار تن محصول گندم از کشاورزان بوشهری

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، رضا تنگستانی مکان با بیان اینکه در سال زراعی جاری 105 هزار هکتار اراضی استان بوشهر تحت پوشش کشت گندم قرار گرفت، اظهار داشت: به سبب کاهش بارندگی و تداوم خشکسالی محصول 85 هزار هکتار اراضی گندم دیم استان بوشهر 100 درصد خسارت دید و محصولی برداشت نشد.

وی، مساحت اراضی گندم آبی استان بوشهر را 17 هزار هکتار دانست و بیان کرد: در مجموع تاکنون 32 هزار و 200 تن محصول گندم از کشاورزان گندم کار استان خریداری و وارد انبارهای مورد نظر شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر با اشاره به تعیین 13 مرکز برای خرید و تحویل محصول گندم‌کاران استان خاطرنشان کرد: دو انبار ملکی اداره کل غله، سه انبار کارخانه آرد در دشتستان و دشتی، و هشت انبار تعاون روستایی در نقاط مختلف استان بوشهر برای تحویل گندم برداشت شده کشاورزان تعیین شده است.

تنگستانی مکان با بیان اینکه خرید گندم از کشاورزان استان بوشهر تا مرداد ماه ادامه دارد گفت: تاکنون گندمکاران که محصول گندم خود را تحویل داده‌اند 350 میلیارد تومان طلب دارند و پرداخت مطالبات کشاورزان به‌زودی آغاز می‌شود.

وی میزان خرید گندم در استان بوشهر کاهش بیش از 70 درصدی دانست و بیان کرد: سال زراعی گذشته 124 هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهر تحویل شد که امسال پیش‌بینی می‌شود 40 هزار تن خریداری شود که کاهش بیش از 70 درصدی دارد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر اضافه کرد: نیاز سالانه گندم مصرفی استان بوشهر 130 هزار تن است که از طریق تولیدات داخلی، استان‌های دیگر و یا واردات تأمین می‌شود.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید