Iranian Agriculture News Agency

استاندار بوشهر بر توسعه طرح‌های آبزی پروری با مشارکت مردم تاکید کرد

احمد محمدی زاده در همایش توسعه آبزی پروری خودمعیشتی با مشارکت مردم و محوریت روستاهای ساحلی در تنگستان، گفت: محور این همایش، مردم هستند و برپایی این برنامه در راستای تحقق عملی شعار سال است.

استاندار بوشهر بر توسعه طرح‌های آبزی پروری با مشارکت مردم تاکید کرد

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، استاندار بوشهر به اولویت‌های اقتصادی سال ۱۴۰۳ در استان بوشهر پرداخت و بیان کرد: امسال در حوزه اقتصادی، علاوه بر طرح‌های روتین گذشته، بر روی پرورش ماهی در قفس، دامداری، پرواربندی دام سبک و سنگین، پرورش جلبک و کشت گیاهان دارویی تمرکز داریم.

محمدی زاده با تاکید بر اینکه همایش‌ها روستا محورتر می شوند خاطرنشان کرد: در واقع، تجربه موفق سال گذشته، در برخی حوزه‌ها را اکنون در قالب همایش برگزار کرده‌ایم و در ادامه نیز در روستاها متمرکز می‌شویم.

وی با اشاره به موفقیت‌های طرح‌های آزمایشی پرورش ماهی در قفس در استان تاکید کرد: پرورش ماهی در قفس چهار لایه دارد که پرورش در نقاط ساحلی، کم عمق، عمق متوسط و عمق بالا در آب‌های استان انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اهمیت طرح‌های اقتصادی مردم‌محور افزود: از مزایای طرح‌های اقتصادی مردم محور، این است که هر شخصی با توان و ظرفیت مالی متفاوت می تواند سرمایه‌گذاری کند و سرمایه‌گذاران کوچک و بزرگ، در این عرصه‌ها فعال می شوند.

بر اساس این گزارش، همایش توسعه آبزی پروری خودمعیشتی با مشارکت مردم و محوریت روستاهای ساحلی با حضور استاندار بوشهر، معاون اقتصادی استاندار، فرمانداران شهرستان‌های ساحلی و دهیاران و مدیران دانش بنیان و مدیران شیلات و دامپزشکی و سایر مدیران و کارشناسان و فعالان اقتصادی مرتبط در تنگستان برگزار شد.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید