Iranian Agriculture News Agency

طرح‌ پرورش ماهی ویژه ۴۴ روستای ساحلی استان بوشهر تدوین شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: اجرا پرورش ماهی در قفس ویژه ۴۴ روستای ساحلی این استان تدوین شده که از سرمایه‌گذاران به طور ویژه حمایت می‌شود.

طرح‌ پرورش ماهی ویژه ۴۴ روستای ساحلی استان بوشهر تدوین شد

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، علی باستیناظهار کرد: در استان استان بوشهر به‌عنوان قطب تولید میگو پرورشی کشور در زمینه پرورش ماهی در قفس در خلیج‌فارس طرح‌های مهمی تدوین و عملیاتی شده است.

وی بیان کرد: یکی از طرح‌های مهم اقتصاد دریاپایه و مورد تأکید از مقام معظم رهبری پرورش آبزیان با مشارکت مردم است که اکنون طرح پرورش ماهی در قفس در نقاط مختلفی از سواحل استان بوشهر عملیاتی شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: برای معرفی طرح پرورش ماهی در قفس با مشارکت نهادهای مختلف انقلابی از جمله بنیاد علوی و برکت، کمیته امداد و بهزیستی اقدام‌های مهم و موثری در استان بوشهر در حال اجرا است.

باستین اضافه کرد: طرح پرورش ماهی در قفس در سواحل روستایی با مشارکت مردم ساکن روستاهای ساحلی استان بوشهر با همکاری شوراهای اسلامی و دهیاران در دستور کار قرار گرفته است و بدون تردید این طرح‌ها نقش مهمی در اشتغال‌زایی روستاییان ایفا می‌کنند.

باستین تأکید کرد: میزان سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها با توجیه اقتصادی بالا، در کوتاه‌ترین زمان برمی‌گردد و همین مهم انگیزه سرمایه‌گذاری در پرورش ماهی در قفس را افزایش داده است.

معاون استاندار بوشهر یادآور شد: براساس بررسی‌ها راه‌انداری یک قفس با ظرفیت یک تا 1.5 تن برای پرورش ماهی هزینه‌ای حدود دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال در بردارد و این درحالی است که درآمد یکسال این طرح هفت میلیارد ریال برآورد شده که نشان از بازگشت سرمایه در دوره‌ای بسیار کوتاه است.

وی پرداخت وام کم بهره با سود چهار درصد را از دیگر ویژگی طرح پرورش ماهی در روستاهای ساحلی استان بوشهر دانست و گفت: این مهم با مشارکت بنیاد برکت و علوی، نهادهای حمایتی کمیته امداد و بهزیستی و بسیج سازندگی انجام می‌شود

فرماندار تنگستان نیز گفت: اجرا طرح پرورش ماهی در قفس از ظرفیت‌های شاخص در روستاهای ساحلی شهرستان تنگستان است.

احمد لطفی ادامه داد: در راستای توسعه طرح‌های اشتغال‌زایی و تأمین معیشت و درآمد روستاییان بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر طرح‌های اقتصاد دریا محور عملیات پرورش ماهی در قفس در دریا در مقیاس و ظرفیت کوچک اجرایی شده است.

وی یادآور شد: در این طرح‌ها از سرمایه‌گذاران روستایی با پرداخت تسهیلات کم بهره، برگزاری کلاس‌های آموزشی، ترویجی و تأمین بچه ماهی به طور ویژه حمایت می‌شود.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید