Iranian Agriculture News Agency

شرایط سرمایه‌گذاری کشورهای همسایه در حوزه کشاورزی بوشهر فراهم شود

آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی‌فقیه در دیدار با سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه انسان باید حسب آمایش سرزمینی خود اقدام کند، گفت: بوشهر ظرفیت این را دارد که گیاهان دارویی خشکی و دریایی تولید کند.

شرایط سرمایه‌گذاری کشورهای همسایه در حوزه کشاورزی بوشهر فراهم شود

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، امام جمعه بوشهر با تاکید بر توجه به صنایع تبدیلی بیان کرد: محصولی که کاشته می شود لازم است بهره خوبی از آن برده شود لذا باید نقشه و طراحی خوبی داشته باشد.

وی با بیان اینکه طرح ایجاد شهرک خرما در سال ۹۶ مطرح شد گفت: متاسفانه تا کنون محقق نشده، هرچند که ستاد اجرایی فرمان امام به دنبال انجام این کار است.

آیت الله صفایی بوشهری با تاکید بر توجه به اقتصاد دریامحور گفت: نگاه به سمت اقتصاد دریا محور باشد و پروژه‌هایی تعریف شود که ایجاد اشتغال و ثروت و هم تولید ناخالص ملی را افزایش دهد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه این استان قطب تولید گوجه فرنگی خارج از فصل است، توضیح داد: با این ظرفیت اما هیچ کارخانه‌ای در استان وجود ندارد که فرآوری مختلفی از این محصول داشته باشیم و تولید به انبوه برسد، صادرات انجام شود و در نهایت سود آن برای مردم باشد.

آیت الله صفایی بوشهری مشکل کم بارش بودن استان و دگردیسی شغلی را از مهم‌ترین مشکلات در حوزه نخیلات عنوان کرد و گفت: باید در رابطه به نخلداری آموزش‌هایی داده شود تا سود آور باشد و جوانان به کار ترغیب شوند. در این رابطه می‌توان از ظرفیت بسیج استفاده کرد و به جوانان بسیجی آموزش داد.

نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر همچنین بر افزایش کیفیت محصولات و رشد کیفیت و ارگانیک بودن محصولات تاکید کرد.

وی تاکید کرد: کشاورزان باید همه محصولات خود را بیمه کنند تا اگر حادثه‌ای اتفاق افتاد این فشار بر روی دولت نباشد و بیمه مجبور باشد ضرر و زیان کشاورز را پرداخت کند. علاوه بر این آموزش اقتصاد کشاورزی به کشاورزان بسیار مهم است تا این افراد لطمه نبینند.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به کشت فراسرزمینی افزود: می توان از ظرفیت‌های دیگر کمک گرفت و در کشورهای مختلف برخی محصولات را کشت کرد.

وی ادامه داد: باید شرایطی ایجاد شود که برای کشورهای همسایه سرمایه‌گذاری در استان مقرون به صرفه باشد.

امام جمعه بوشهر همچنین خواستار توجه به صنعت بسته‌بندی شد و گفت: این صنعت بسیار مهم است که بسته‌بندی‌ها باکیفیت و مقرون به صرفه باشد.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید