Iranian Agriculture News Agency

سطح کشت گلخانه‌ای در استان بوشهر افزایش می‌یابد

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده، امسال سطح کشت گلخانه‌ای در استان بوشهر افزایش می‌یابد.

سطح کشت گلخانه‌ای در استان بوشهر افزایش می‌یابد

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، مرتضی بحرانی بیان کرد: با توجه به وضعیت اقلیمی استان بوشهر نیاز است که کشت گلخانه‌ای درا ین استان تقویت شود.

وی افزایش سطح کشت گلخانه‌ها را از برنامه‌های مهم امسال دانست و اضافه کرد: استان بوشهر در تولید محصولات کشاورزی ظرفیت بالایی دارد و با افزایش سطح زیر کشت گلخانه‌ها تولید محصولات افزایش می‌یابد.

کاهش قیمت محصولات پروتئینی

سرپرست جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه قیمت محصولات پروتئینی در استان روند کاهشی گرفته است، ادامه داد: تولید گوشت مرغ در سال ۱۴۰۲ به بیش از ۳۹ هزار تن رسید.

وی با اشاره به جوجه‌ریزی ۱.۷ میلیون قطعه در واحدهای مرغداری استان بوشهر گفت: در فروردین ماه امسال عملیات جوجه‌ریزی در مرغداری‌های استان به میزان یک‌میلیون و ۷۴۰ هزار قطعه جوجه انجام شده که تا اواخر اردیبهشت تولیدات آن وارد بازار می‌شود.

سرپرست جهاد کشاورزی استان بوشهر ظرفیت مرغداری‌های استان را هفت میلیون قطعه جوجه دانست و بیان کرد: در استان بوشهر ۲۱۸ واحد مرغداری فعال است که بر اساس برنامه زمان‌بندی در تولید گوشت مرغ فعالیت می‌کنند.

افتتاح کشتارگاه دام بوشهر

بحرانی از افتتاح کشتارگاه دام بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: کشتارگاه بزرگ و مهم استان بوشهر مراحل ساخت آن رو به پایان است که پیش‌بینی می‌شود تا ۲ ماه آینده وارد مدار بهره‌برداری شود.

وی از کاهشی شدن قیمت گوشت مرغ و قرمز در استان خبر داد و اضافه کرد: با افزایش تولید گوشت دام و طیور قیمت این محصولات در استان بوشهر کاهشی شده است.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید