Iranian Agriculture News Agency

سرپرست جدید جهاد کشاورزی استان بوشهر معرفی شد

مرتضی بحرانی به‌عنوان سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با حضور مشاور وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی معرفی شد.

سرپرست جدید جهاد کشاورزی استان بوشهر معرفی شد

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، سیدمجید موسوی ظهر امروز در  آیین تکریم و معارفه مسئولان پیشین و جدید سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر تغییرات مدیریتی را یکی از اسباب تحول و ارتقای توانایی‌های سازمانی دانست و بیان کرد: مهم‌ترین سیاست وزارت جهاد برای توسعه بخش کشاورزی و افزایش بهره‌وری و تکمیل چرخه زنجیره تولید است.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر هماهنگی امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه تحولات اساسی در بخش کشاورزی در دولت سیزدهم شاهد هستیم، خاطرنشان کرد: در این عرصه توسعه طرح‌های آبیاری نوین و افزایش تولید مورد توجه ویژه قرار دارد.

وی استفاده از متخصصان در رشد و توسعه طرح‌های کشاورزی را مورد تأکید قرار داد و افزود: نوذر منفرد در مدت تصدی پست جهاد کشاورزی استان بوشهر خدمات قابل توجهی ارائه داشته که فعالیت‌ها و خدمات آن مورد تحسین و قابل تقدیر است.

موسوی خدمت صادقانه و جهادی را از خصوصیّات بارز نوذر منفرد دانست و گفت: مرتضی بحرانی با توجه به سوابق ارزنده، به‌عنوان سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر معرفی می‌شود.

مشاور و مدیرکل دفتر امور استان‌های وزارت جهاد کشاورزی، حکم انتصاب مرتضی بحرانی، سرپرست جدید سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر را که از سوی وزیر جهاد کشاورزی امضاء شده بود به وی اعطا کرد و با اهدای لوح تقدیر از خدمات نوذر منفرد قدردانی کرد.

۱۵ درصد تسهیلات بانک‌ها به بخش کشاورزی پرداخت شود

علی باستین نیز در این مراسم با تبریک به رزمندگان اسلام در پاسخ دندان‌شکن به اسرائیل غاصب و کودک‌کشان صهیونیستی خاطرنشان کرد: با حرکت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران موجی از شادمانی و خوشحالی و امید در مردم ایجاد شد.

وی نقش بخش کشاورزی در جامعه را مهم دانست و با بیان اینکه جهاد کشاورزی از دستگاه‌های مهم است، افزود: این مجموعه حداقل ۲۰ تا ۲۵ درصد فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی در بخش‌های گوناگون به خودش اختصاص داده است و به نوعی با همه مردم ارتباط دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر تأمین امنیت غذایی، اشتغال‌زایی تولید مواد خام صنایع تکمیلی و تبدیلی، ثروت آفرینی را از ویژگی‌های جهاد کشاورزی دانست و اضافه کرد: رشد اقتصادی در برنامه هفتم ۸ درصد تعیین شده و رشد ۵.۵ درصدی در این برنامه متعلق به بخش کشاورزی است. بهره‌وری بخش کشاورزی استان ۱۲ درصد است. افزایش هفت برابری بهره‌وری از وضعیت کنونی در طول برنامه هفتم توسعه یکی از اولویت‌ها است.

باستین، نقش مهم و موفق جهاد کشاورزی در مدیریت طرح بزرگ یارانه‌ها را مورد اشاره قرار داد و گفت: این مهم در استان بوشهر با موفقیت اجرا شد.

وی اصلاح الگو کشت را موفقیت‌آمیز دانست و با تأکید بر تکمیل زنجیره تولید و توسعه صنعت فرآوری محصولات اضافه کرد: پرداخت تسهیلات بانکی به بخش کشاورزی و صنایع مورد توجه ویژه و لازم است ۱۵ درصد تسهیلات بانک‌های غیرتخصصی و خصوصی به بخش کشاورزی پرداخت شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با قدردانی از خدمات ارزشمند نوذر منفرد، برای مرتضی بحرانی سرپرست جهاد کشاورزی استان بوشهر آرزوی موفقیت کرد.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید