Iranian Agriculture News Agency

تقویت ناوگان مکانیزاسیون کاشت گیاهان دارویی بوشهر

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر از تنوع بخشی و ایجاد مزارع تولید و تکثیر بذور گیاهان دارویی در استان خبر داد و گفت: تقویت ناوگان مکانیزاسیون در فرآیند کاشت و برداشت گیاهان دارویی در اولویت قرار دارد.

 تقویت ناوگان مکانیزاسیون کاشت گیاهان دارویی بوشهر

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، کبری توکلی در بوشه ربا تأکید بر توجه به اصلاح کشت بر اساس منابع آبی بیان کرد: توسعه کشت گیاهان کم آب و برخوردار از مزیت اقتصادی در برنامه اصلاح الگوی کاشت استان به‌عنوان یک از اقدامات مهم معرفی شده است.

وی یکی از ظرفیت‌های مهم استان در حوزه کشاورزی را کاشت گیاهان دارویی دانست و افزود: با توجه به شرایط اقلیمی استان و محدودیت در سفره آب‌های زیرزمینی و نیز بروز پدیده تغییر اقلیم، توسعه و ترویج گیاهان دارویی سازگار با آب و هوای استان بسیار با اهمیت است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر ادامه داد: تأمین بستر تولید برای تکثیر بذور گیاهان دارویی سازگار با شرایط استان با اولویت گیاهان دارویی یک ساله نظیر زیره سبز و نیز تنوع بخشی به الگوی کاشت به‌عنوان دو برنامه در حوزه گیاهان دارویی استان است.

توکلی توضیح داد: در این راستا از محل اعتبارات ملی طرح توسعه گیاهان دارویی ایجاد مزارع الگویی گیاهان دارویی مورینگا و جوجوبا و نیز ایجاد مزرعه تولید و تکثیر بذر زیره سبز با مشارکت کشاورزان از مهم‌ترین فعالیت‌های این حوزه معرفی شده است.

وی خاطرنشان کرد: به‌منظور افزایش مشارکت و همراهی هر چه بیشتر بهره‌برداران در برنامه اصلاح الگوی کاشت با محوریت توسعه گیاهان دارویی اجرا برنامه آموزشی و ترویجی با هدف ارتقای دانش فنی و اطلاعات بهره‌برداران بسیار مهم و زمینه‌ساز مشارکت بهره‌برداران در توسعه کشت گیاهان دارویی در استان است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی استان بوشهر از تنوع بخشی و ایجاد مزارع تولید و تکثیر بذور گیاهان دارویی در استان خبر داد و گفت: تقویت ناوگان مکانیزاسیون در فرآیند کاشت و برداشت گیاهان دارویی و نیز تأمین زنجیره ارزش این محصولات با هدف دسترسی به بازار فروش از برنامه‌ها و تصمیمات این حوزه معرفی شده است.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید