Iranian Agriculture News Agency

کشاورزان بوشهری نگران تأمین کود بهاره نباشند

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر با اشاره به آغاز کشت بهاره در بوشهر گفت: همه تمهیدات لازم برای توزیع کود بهاره اندیشیده شده و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.

کشاورزان بوشهری نگران تأمین کود بهاره نباشند

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، خسرو عمرانی بیان کرد: این شرکت به‌عنوان پشتیبان بخش تولید محصولات زراعی و باغی فعالیت دارد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر توضیح داد: توجهی که در زمینه فعالیت‌های این شرکت در امر توزیع انواع کودهای کشاورزی در سال ۱۴۰۲ وجود داشت این است که علی‌رغم همه محدودیت حتی قطع گاز شرکت‌های پتروشیمی به علت برودت سرما بیش از ۲۴ هزار تن انواع کودهای شیمیایی اعم از ازته، فسفاته و پتاسه در استان توزیع کرده است.

وی به کاهش مصرف کودهای شیمیایی در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال گذشته در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: هر چند این رقم نسبت به سال گذشته کاهش داشته است که علت آن پدیده خشکسالی در سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ و در نتیجه عدم نیاز بخش کشاورزی به کود بوده است.

عمرانی تاکید کرد: برای تأمین کودهای مورد نیاز کشت بهاره با هماهنگی‌های انجام شده با سازمان جهاد کشاورزی برای حمل و ارسال کود تمهیدات لازم اندیشیده شده است تا کشاورزان عزیز ما هیچ‌گونه دغدغه و نگرانی را نداشته باشند.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید