Iranian Agriculture News Agency

صدور اخطاریه برای ۱۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان بوشهر

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان بوشهر از صدور اخطاریه برای ۱۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان بوشهر خبر داد.

صدور اخطاریه برای ۱۰ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان بوشهر

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، احمد مشایخی  بیان کرد: حفاظت از اراضی کشاورزی از شاخص‌های مهم و حیاتی در تأمین امنیت غذای است و نباید شرایطی فراهم شود که کشاورزان با رها کردن زمین خود و یا فروش آنها به دلالان سودجو مقدمات تغییر کاربری اراضی را فراهم آورند.

وی تاکید کرد: تغییر کاربری اراضی و تبدیل زمین‌های کشاورزی به مسکونی یا صنعتی فرآیندی غیر قابل برگشت بوده و مسائل و چالش‌های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی را به همراه دارد.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: خروج اراضی مرغوب کشاورزی از چرخه تولید، زیانی است که به سهولت و در کوتاه مدت قابل جبران نیست و باید تدابیر و برنامه‌ریزی‌های منظم و منسجمی در راستای حفظ و صیانت از اراضی زراعی و باغی داشت.

وی ضمن تاکید بر مسئول بودن همه در حفظ اراضی کشاورزی بیان کرد: رصد و پایش اراضی باید به‌صورت مستمر و برنامه‌ریزی شده انجام شود که در این راستا واحد گشت شهرستان تنگستان ۱۳ مورد ساخت و ساز غیر مجاز شناسایی و اخطاریه صادر کرده است.

مشایخی گفت: واحد گشت شهرستان بوشهر با رصد اراضی کشاورزی در محدوده تعیین شده ۱۰ مورد ساخت وساز غیر مجاز شناسایی و اخطاریه صادر کرده است.

وی افزود: زمین‌های کشاورزی مانع تبدیل تولید‌کننده به مصرف‌کننده شده و همچنین از اثرات مخرب بر محیط زیست جلوگیری می‌کند.

مشایخی توضیح داد: می‌توان با استفاده از شیوه‌های نوین کشاورزی هزینه‌های تولید در این بخش را کاهش داد و باعث ایجاد انگیزه برای کشاورزان و بهره‌برداران شد. همچنین فراهم کردن شرایط الگوی کشت مکانیزه می‌تواند مشوقی برای بهره‌بردار و کشاورز باشد تا از تغییر کاربری‌های غیر مجاز بی رویه جلوگیری کرد.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید