Iranian Agriculture News Agency

۱۹ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان تنگستان شناسایی شد

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: پایش اراضی در شهرستان تنگستان ۱۹ مورد ساخت و ساز غیر مجاز شناسایی و منجر به صدور اخطاریه شده است.

۱۹ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان تنگستان شناسایی شد

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، احمد مشایخی بیان کرد: شناسایی به موقع و توقف ادامه عملیات ساخت و سازهای غیرمجاز بسیار حائز اهمیت است که واحدهای گشت شهرستان‌ها باید رصد مستمری بر اراضی کشاورزی داشته باشند، چرا که تغییر کاربری اراضی تخریب زمین‌های با ارزش کشاورزی را در پی دارد.

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: واحد گشت شهرستان تنگستان فعالیت خود را در ایام تعطیلات نوروز متوقف نکرده و به‌صورت مستمر در حال رصد اراضی کشاورزی است و به محض شناسایی ساخت و ساز غیر مجاز نسبت به صدور اخطاریه اقدام و در دستور کار انجام مراحل قضائی در راستای قانون اصلاحی قانون حفظ کاربری قرار می‌دهد

وی گفت: با پایش اراضی در شهرستان تنگستان ۱۹ مورد ساخت و ساز غیر مجاز شناسایی و منجر به صدور اخطاریه شده است.

مشایخی توضیح داد: با تغییر ساختار نظام کشاورزی امکان افزایش درآمد کشاورز و در نتیجه بالا رفتن ضریب بهره‌وری وجود دارد و باید به گونه‌ای شود که صرفه اقتصادی به حدی افزایش یابد تا کشاورز یا بهره‌بردار به فکر تغییر کاربری اراضی کشاورزی نباشد.

احمد مشایخی گفت: بازدید میدانی برای توقف عملیات ساخت و ساز غیر مجاز به همراه واحد گشت شهرستان تنگستان انجام شد.

مشایخی اضافه کرد: در ایام تعطیلات از ۲۹ اسفند تاکنون ۹۴ مورد تغییر کاربری غیر مجاز در شهرستان تنگستان شناسایی و اخطاریه صادر شده است.

وی ادامه داد: در این بازدید بلافاصله پس از شناسایی و صدور اخطاریه هماهنگی‌های لازم با دادستان و فرماندار شهرستان جهت اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ انجام شد و در اسرع وقت نسبت به اجرای آن اقدام خواهد شد.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید