Iranian Agriculture News Agency

صادرات ۳۰۰ هزار تن آبزیان برای سال جاری هدف گذاری شد

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: صادرات ۳۰۰ هزار تن آبزیان به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار از هدف‌گذاری‌های سال جاری است.

صادرات ۳۰۰ هزار تن آبزیان برای سال جاری هدف گذاری شد

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، سید حسین حسینی با اشاره به شعار «جهش تولید با مشارکت مردم»، بیان کرد: از تمام ظرفیت‌های علمی، اجرایی و بخش مردمی، برای تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب استفاده می‌کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی به برنامه‌ریزی برای بازسازی ذخایر آبزیان پرداخت و افزود: رهاسازی بیش از ۵۰۰ میلیون قطعه انواع بچه ماهی و میگو در سواحل استان‌های شمالی و جنوبی و منابع آبی از برنامه‌های مهم شیلات ایران است.

وی برنامه‌ریزی برای تولید بیش از ۴۰۰ میلیون قطعه ماهیان زینتی را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطرنشان کرد: برنامه‌ریزی برای ایجاد بازار تخصصی در کلان شهرهای مشهد، تبریز، اصفهان، شیراز و تهران و برنامه‌ریزی برای توسعه فرهنگ آبزی مصرفی برگزاری بیش از ۳۰ جشنواره طبخ آبزیان در استان‌ها مدنظر است.

رئیس سازمان شیلات ایران در ادامه هدف‌گذاری امسال صادرات آبزیان را ۳۰۰ هزار تن به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار بیان کرد و گفت: ایجاد زنجیره ارزش آبزیان در ۱۵ استان برنامه‌ریزی شده است.

حسینی هدف‌گذاری تولید و صید آبزیان در سال جاری را بیش از ۱.۵ میلیون تن دانست و بیان کرد: بیش از ۳۰۰ طرح نیمه تمام و غیرفعال حوزه شیلات تا پایان سال تکمیل و منجر به جهش چشمگیر تولید می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی از سرمایه‌گذاری ۲۰ هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در حوزه شیلات در سال ۱۴۰۲ خبر داد و خاطرنشان کرد: امسال برای سرمایه‌گذاری بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان هدف‌گذاری شده است.

 

خبرنگار: محمد بحرینی

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید