Iranian Agriculture News Agency

واگذاری ۲۲۰۰ هکتار اراضی ساحلی بوشهر به سرمایه‌گذاران در عرصه پرورش میگو

مدیر امور اراضی استان بوشهر از واگذاری دو هزار و ۲۰۰ هکتار اراضی ساحلی در شهرستان بوشهر به سرمایه‌گذاران در عرصه پرورش میگو خبر داد.

واگذاری ۲۲۰۰ هکتار اراضی ساحلی بوشهر به سرمایه‌گذاران در عرصه پرورش میگو

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، احمد مشایخی در جمع خبرنگاران یکی از ظرفیت‌‌های مهم این استان را پرورش آبزیان دانست و بیان کرد: در این راستا همکاری مدیریت امور اراضی به تولیدکنندگان در این عرصه در اولویت قرار دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون دو هزار و 200 هکتار از اراضی ساحلی شهرستان بوشهر به متقاضیان پرورش میگو واگذار شده است، گفت: بر اساس قانون این اراضی تا قبل از سال 1389 به‌صورت قطعی و از آن سال به بعد اجاره‌ای یک ساله به جامعه هدف واگذار شده است.

مدیر امور اراضی استان بوشهر با بیان اینکه اراضی سایت‌های پرورش میگو پس از طی مراحل درخواست متقاضی و طرح در کمیسیون تخصصی واگذار می‌شود، گفت: پس از واگذاری اراضی ملی و دولتی، طرح‌های تکثیر و پرورش میگو اجرایی خواهد شد.

مشایخی ضمن اشاره به ظرفیت سایت پرورش میگو در اراضی جزیره شیف به مساحت هزار و 500 هکتار خاطرنشان کرد: در اراضی شیف 80 مزرعه و در سایت پرورشی بامداد به مساحت 700 هکتار طرح‌های پرورش میگو اجرا شده است.

وی با بیان اینکه اراضی واگذاری اجاره‌ای یک ساله در صورت پیشرفت فیزیکی مناسب قرارداد اجاره‌ای آنها سه تا 15 ساله می‌شود، اضافه کرد: در هر مزرعه پرورشی به مساحت 25 هکتار سالانه 90 تن میگو تولید می‌شود.

مدیر امور اراضی استان بوشهر با بیان اینکه پرورش میگو و طرح‌های دریامحور و اقتصاد ساحلی از جمله طرح‌های توسعه‌ای استان است، گفت: پس از واگذاری اراضی و آماده‌سازی و ایجاد مزارع پرورشی، لارو مورد نیاز استخرهای پرورشی به مزارع منتقل و عملیات پرورش میگو انجام می‌شود.

مشایخی با بیان اینکه پس از تولید میگو شرکت‌های عمل‌آوری اقدام به بسته‌بندی و صادرات می‌کنند، ادامه داد: در سال جاری برخی از مزارع پرورش میگو درگیر بیماری شدند که سطح تولید کاهش یافت.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید