Iranian Agriculture News Agency

ایجاد زیرساخت‌های لازم بزرگ‌ترین شهرک شیلات کشور در گناوه

مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان بوشهر از اجرایی شدن بزرگترین شهرک شیلات کشور به مساحت ۳.۶ هزار هکتار منطقه رود شور شمالی گناوه خبر داد و گفت: برای ایجاد زیرساخت‌های لازم ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

ایجاد زیرساخت‌های لازم بزرگ‌ترین شهرک شیلات کشور در گناوه

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، احمد مشایخی با اشاره به اجرایی شدن بزرگترین شهرک شیلاتی کشور در شهرستان گناوه، بیان کرد: این شهرک با مساحت سه هزار و 631 هکتار‌‌ بیش از 96 درصد از زیر ساخت‌های لازم آن انجام شده است.

وی با اشاره به اختصاص 200 میلیارد تومان برای انجام طرح‌های زیرساختی در شهرک شیلاتی استان بوشهر در گناوه خاطرنشان کرد: تاکنون 50 میلیارد تومان اعتبار دولتی این طرح پرداخت شده و 150 میلیارد تومان سهم بخش خصوصی هم هزینه می‌شود.

رئیس امور اراضی جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه شهرک شیلاتی گناوه به شرکت شهرک کشاورزی واگذار شده است، ادامه داد: طبق قانون، اسناد مالکیت این شهرک به‌صورت قطعی به نام سرمایه‌گذاران بخش خصوصی صادر می‌شود.

مشایخی مساحت خالص عملیاتی این سایت را دو هزار و 738 هکتار عنوان کرد و گفت: اراضی پیش‌بینی شده شهرک شیلاتی گناوه، 54 مزرعه هر کدام به مساحت 50 هکتار طراحی شده که تاکنون 15 مزرعه به بهره‌برداری رسیده است.

وی ظرفیت پیش‌بینی شده تولید میگو این شهرک شیلاتی را 21 هزار تن اعلام کرد و گفت: این شهرک شیلاتی ظرفیت اشتغال هزار نفر را به‌صورت مستقیم دارد، و هزار و 500 نفر هم به‌صورت غیرمستقیم به کارگیری می‌کنند.

مشایخی با اشاره به توسعه این شهرک شیلاتی یادآور شد: برای تمامی مزارع این شهرک سرمایه‌گذار جذب شده است و سرمایه‌گذاران در حال احداث و آماده‌سازی مزارع خود هستند.

به گفته وی در سال گذشته اولین برداشت میگو از شهرک شیلاتی رود شور گناوه انجام شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید