Iranian Agriculture News Agency

تولید سالانه ۴۵۰ تن عسل توسط زنبورداران شهرستان جم

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جم گفت: سالانه ۴۵۰ تن عسل توسط زنبورداران شهرستان جم تولید می‌شود.

تولید سالانه ۴۵۰ تن عسل توسط زنبورداران شهرستان جم

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، رضا رونما بیان کرد: شهرستان جم از لحاظ پرورش زنبور عسل دارای پتانسیل و ظرفیت بسیار بالایی است و در همین راستا آموزش زنبورداران در دستور کار است.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه آموزشی پرورش زنبور عسل در شهرستان جم، گفت: این کارگاه به‌منظور توسعه و ترویج صنعت زنبورداری شهرستان به افراد علاقه‌مند در راستای اشتغال‌زایی و کمک به معیشت خانوارهای روستایی برگزار شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جم توضیح داد: این شهرستان سالانه بالغ‌بر ۲۵۰ تن تولید عسل از زنبورداران بومی شهرستان و ۲۰۰ تن عسل از زنبورداران مهاجر داشته، به دلیل شرایط آب و هوایی، پوشش گیاهی مناسب از گل و گیاه به‌ویژه کنار، می‌تواند شرایط خوبی برای علاقه‌مندان به صنعت زنبورداری فراهم کند.

وی افزود: هر ساله در فصل پاییز، این شهرستان به دلیل اقلیم مناسب منطقه‌ای میزبان تعداد زیادی از زنبورداران استان‌های هم‌جوار ازجمله اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس، کهگیلویه و بویراحمد به‌منظور زمستان گذرانی و تولید عسل کنار است.

رونما خاطرنشان کرد: مدیریت جهاد کشاورزی هرساله با برگزاری کلاس‌های آموزشی و ترویجی و صدور گواهینامه آموزشی در راستای اشتغال‌زایی و توسعه زنبورداری شهرستان و استان گام‌های مؤثری برمی‌دارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید