Iranian Agriculture News Agency

شهرک مولد کشاورزی تنگستان احداث می‌شود

استاندار بوشهر گفت: شهرک مولد کشاورزی دلیران تنگستان با وسعت ۸۵۰ هکتار بین بوشهر و تنگستان طراحی شده که توسط قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) احداث می‌شود.

شهرک مولد کشاورزی تنگستان احداث می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، احمد محمدی زاده بیان کرد: سالانه در جهان حدود ۴۵۰ میلیون تن آبزی  تولید می‌شود که ۱.۵ میلیون تن متعلق به ایران است.

وی افزود: با توجه به اینکه در شمال و جنوب کشور، ظرفیت ارزشمندی در آبزی پروری داریم، باید تولید و اشتغال در حوزه آبزیان رشد پیدا کند.

استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: شهرک مولد کشاورزی دلیران تنگستان با وسعت ۸۵۰ هکتار بین بوشهر و تنگستان طراحی شده که توسط قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) احداث می‌شود.

محمدی زاده اضافه کرد: زندگی و کار در کنار هم در این شهرک تعریف شده و امیدوارم در ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان بومی نیز مؤثر باشد.

وی با اشاره به اهمیت نمایشگاه شیلاتی گفت: زنجیره ارزش آبزی پروری در این نمایشگاه کنار هم جمع شده و این فرصت مناسبی است که تولیدکنندگان لارو، غذای میگو و پرورش دهندگان و صنعتگران این حوزه با هم تبادل نظر کرده تا برآیند کار بهتر شود.

استاندار بوشهر به رشد تولید ماهی پرورشی استان بوشهر اشاره کرد و یادآور شد: ظرفیت تولید ماهی در قفس در استان بوشهر از تولید سالانه هفت هزار تن به ۱۱ هزار تن افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: در پرورش میگو نیز با روش ابتکاری کشت متراکم، اتفاقات خوبی در استان بوشهر رخ داده که امیدوارم تداوم یابد.

محمدی زاده بیان کرد: با این روش ابتکاری، میزان تولید در سطح، رشد چند برابری داشته است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید