Iranian Agriculture News Agency

کشاورزان دشتی نسبت به بیمه محصولات اقدام کنند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی گفت: کشاورزان دشتی نسبت به بیمه محصولات اقدام کنند.

کشاورزان دشتی نسبت به بیمه محصولات اقدام کنند

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، احمد ایزدی بیان کرد: کشاورزی از قدیمی‌ترین و اصلی ترین پیشه‌ها و منابع درآمد و محور فعالیت‌های مردم شهرستان دشتی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی افزود: کشاورزی در جنوب ایران به ویژه شهرستان دشتی به واسطه شرایط خاص آب و هوایی از جمله فعالیت‌های پر زحمت است که ممکن است در شرایط خاص در مقابل حوادث، آسیب پذیر باشد.

وی ادامه داد: بیمه محصولات کشاورزی برای حفاظت از سرمایه سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی در مقابل رویدادها و حوادث شکل گرفته است.

وی گفت: بیمه محصولات کشاورزی بخش‌های گوناگونی دارد و می‌تواند از سرمایه کشاورزان مراقبت کند.

ایزدی توضیح داد: حفاظت از محصولات کشاورزی نه تنها برای خود کشاورز که برای دولت نیز بسیار اهمیت دارد، چرا که محصولات کشاورزی در واقع پایه و اساس تأمین غذای جامعه است و تأمین امنیت غذایی وابسته به وجود اولیه و پایدار محصولات کشاورزی است و امکان دارد در نتیجه نبود و یا کمبود محصولات کشاورزی با مشکلات گوناگونی برای تأمین بستر سفره‌های مردم مواجه باشیم.

وی گفت: نکته حائز اهمیت آن است که بیمه محصولات کشاورزی علاوه بر حمایت از تولید پایدار محصولات کشاورزی می‌تواند به تأمین و تضمین اشتغال پایدار در صنعت کشاورزی به ویژه اشتغال پایدار روستایی کمک شایانی داشته باشد.

ایزدی بیان کرد: با توجه به شرایط خاص اقلیمی منطقه امکان تهدیداتی همچون تگرگ، طوفان، خشکسالی، سیل، سرمازدگی، آتش سوزی، صاعقه، آفات و امراض نباتی عمومی و قرنطینه‌ای وجود دارد که ضرورت توجه کشاورزان به بیمه محصولات کشاورزی را بسیار حائز اهمیت کرده و از همه کشاورزان درخواست می‌شود نسبت به بیمه محصولات کشاورزی اقدام کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتی یادآور شد: بیمه محصولات کشاورزی علاوه بر حوزه زراعت و باغبانی در حوزه دام، طیور و آبزیان نیز نقش بسیار مؤثری در کاهش ضرر و زیان احتمالی فعالان آن بخش‌ها را دارد و ضروری است همه فعالان و شاغلین بخش‌های مختلف کشاورزی و دامی نسبت به بیمه حوزه کاری خود و محصولات خود اقدام کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید