Iranian Agriculture News Agency

پیش‌بینی تولید ۱۰ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر

مدیر امور طیور سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر گفت: پیش‌بینی می‌شود در زمستان سال‌ جاری حدود ۱۰ هزار تن گوشت مرغ در استان تولید و به بازار مصرف عرضه شود.

پیش‌بینی تولید ۱۰ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، محمد بیداری بیان کرد: با تلاش‌های انجام شده در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان جوجه‌ریزی در واحدهای پرورش مرغ گوشتی استان بوشهر افزایش داشته است.

وی افزود: در این مدت بیش از ۵/۱۴ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در سطح واحدهای مرغداری استان بوشهر انجام شده است که با سطح جوجه‌ریزی مناسب در آذرماه و دهه اول دی‌ماه که بیش از سه میلیون قطعه بوده، میزان تولید گوشت مرغ به میزان زیادی افزایش خواهد یافت و تا پایان بهمن‌ماه این تولید ادامه دارد.

بیداری خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود در زمستان سال‌ جاری حدود ۱۰ هزار تن گوشت مرغ تولید و به بازار مصرف عرضه شود.

مدیر امور طیور سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر یادآور شد: در ۹ ماهه سال جاری در سامانه بازارگاه ۱۹هزار تُن ذرت، ۱۰هزار تُن سویا و ۱۶هزار تُن خوراک آماده به مرغداران استان تخصیص داده شده است و همچنین با پیگیری‌های انجام شده روند تخصیص و حمل نهاده سویا که طی چندماه گذشته با مشکلات ایجاده شده در امر واردات این نهاده انجام گرفته بود برطرف شده و تخصیص این نهاده به روال عادی برگشته است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید