Iranian Agriculture News Agency

استان بوشهر تا پایان سال در تولید گوشت قرمز خودکفا می‌شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر از افتتاح نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر در سال جاری خبر داد و گفت: این واحد صنعتی روزانه ۳۰ تن گوشت قرمز مورد نیاز استان تولید می‌‎شود که استان را خودکفا می‌کند.

استان بوشهر تا پایان سال در تولید گوشت قرمز خودکفا می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، علی باستین در نشست بررسی روند ساخت نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر با بیان اینکه در حال حاضر گوشت قرمز مورد نیاز استان بوشهر از طریق کشتارگاه سایر استان‌ها تأمین می‌شود، گفت: اکنون واحدهای پرواربندی دام‌های سبک و سنگین استان برای ذبح دام‌ و بسته‌بندی، آنها را به خارج از استان منتقل می‌کنند، متأسفانه استان بوشهر اکنون فاقد هرگونه کشتارگاه صنعتی استاندارد در زمینه دام سنگین است.

وی با اشاره به حمایت از سرمایه‌گذاران در عرصه ایجاد کشتارگاه صنعتی دام، خاطرنشان کرد: در این زمینه با حمایتی که از یک سرمایه‌گذار انجام شد، ساخت نخستین کشتارگاه صنعتی دام استان بوشهر در دستور کار قرار گرفت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با بیان اینکه ساخت نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر با مشارکت بخش خصوصی دهه فجر سال قبل آغاز شد، گفت: با تکمیل و راه‌اندازی این کشتارگاه کل گوشت مورد نیاز استان بوشهر در همین کشتارگاه تأمین و توزیع می‌شود. اکنون ‌پیشرفت فیزیکی این طرح 85 درصد است که با برنامه‌ریزی تا پایان امسال وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

باستین اضافه کرد: با بهره‌برداری از نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر تا اسفندماه امسال ضمن اشتغال‌زایی مستقیم برای حداقل 30 تا 40 نفر روزانه 30 تن گوشت قرمز تولید، بسته‌بندی و توزیع می‌شود.

باستین، تسریع در زمینه راه‌اندازی نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: در این راستا مشکلات این طرح در زمینه آب، راه دسترسی، گازرسانی و دیگر موارد بررسی و با مشارکت مسئولین و مدیران دستگاه‌ها به‌زودی چالش‌های این طرح برطرف می‌شود.

وی با بیان اینکه نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر پس از گذشت یک سال از آغاز عملیات اجرایی وارد مدار بهره‌برداری می‌شود، گفت: گوشت قرمز مورد نیاز مردم استان بوشهر پس از کشتار بسته‌بندی و توزیع می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر میزان سرمایه‌گذاری نخستین کشتارگاه صنعتی دام بوشهر را افزون بر 150 میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: این واحد صنعتی قادر است 30 تن گوشت قرمز در روز، کشتار و بسته‌بندی کند و همین میزان مورد نیاز استان بوشهر است. در نتیجه این استان را از سایر استان‌‌های کشور در این حوزه بی‌نیاز می‌کند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید