Iranian Agriculture News Agency

عرضه میگوی پرورشی و خرمای استان بوشهر در بازارهای کشور چین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: عرضه میگوی پرورشی و خرمای استان بوشهر در بازارهای کشور چین دنبال می‌شود.

عرضه میگوی پرورشی و خرمای استان بوشهر در بازارهای کشور چین

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، اکبر پورات در نشست با سرکنسولگری کشور چین در هرمزگان بیان کرد: مشارکت جامع راهبردی ایران و چین در اجرای برنامه همکاری ۲۵ ساله فرصتی مناسب برای تعمیق همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های مختلف است.

وی افزود: سفر موفقیت آمیز ریاست جمهور به چین و سفر ماه گذشته معاون اول رئیس جمهور جهت حضور در نمایشگاه بین‌المللی واردات چین و توافقات ارزشمند انجام شده در راستای پیشبرد برنامه همکاری ۲۵ ساله دو کشور از اهمیت بالایی برخوردار است که امیدواریم توافقات در حوزه همکاری‌های استانی بیش از پیش تعمیق یابد.

ارتقای همکاری‌ها با طرف‌های چینی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر با بیان اینکه فرصت‌های فراوانی در حوزه نفت و گاز، پتروشیمی، نیروگاه، معادن و صنایع دریایی و بندری استان بوشهر و در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه وجود دارد، خاطرنشان کرد: خوشبختانه از دیرباز برخی شرکت‌های چینی در این حوزه‌ها در استان بوشهر فعال بوده‌اند.

وی یادآور شد: تقویت و ارتقای همکاری‌ها با طرف‌های چینی از اولویت‌های اصلی استانداری بوشهر است و امیدواریم در آینده شاهد افزایش حضور شرکت‌های چینی در منطقه باشیم.

پورات گفت: استان بوشهر قطب و یکی از مراکز اصلی تولید و صادرات محصولات دریایی و شیلاتی در کشور محسوب می‌شود که در این راستا از سرمایه‌گذاری شرکت‌های چینی مشتاق این بخش در استان استقبال و حمایت لازم خواهیم کرد.

خواهر خواندگی بوشهر و بندر فوجو

وی با اشاره به اینکه منطقه آزاد اقتصادی استان بوشهر آماده جذب سرمایه‌گذاری و همکاری با طرف‌های چینی است، بیان کرد: استان بوشهر دارای فرصت‌ها و ظرفیت‌های فراوانی در عرصه فرهنگی و گردشگری است که از ارتقای همکاری‌ها در حوزه گردشگری، ساخت هتل و مراکز توریستی با طرف‌های چینی استقبال می‌کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: علاوه بر محصولات پتروشیمی که مورد نیاز و استقبال کشور چین است، میگوی پرورشی و خرمای استان نیز می‌تواند در بازار چین عرضه شود.

پورات یادآور شد: بر اساس پیگیری‌های انجام شده، اولین دفتر انجمن دوستی ایران و چین در اردیبهشت امسال در شهر بوشهر افتتاح شد و این نشانگر اهتمام طرفین برای گسترش روابط فرهنگی، سیاسی و اقتصادی است.

وی گفت: با تمایل طرفین و با پیگیری انجام شده، فرآیند خواهر خواندگی بندر بوشهر و بندر فوجو در استان فوجیان چین در حال انجام است که این موضوع در شورای شهر به تصویب رسیده و تفاهم‌نامه به زودی امضا خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید