Iranian Agriculture News Agency

سهمیه سوخت تراکتورهای کشاورزی در شهرستان گناوه سه برابر شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه گفت: برای اولین بار در شهرستان گناوه سهمیه سوخت تراکتورهای کشاورزی در فصل کشت سه برابر شد.

سهمیه سوخت تراکتورهای کشاورزی در شهرستان گناوه سه برابر شد

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، عباس تخم افشان بیان کرد: هرساله با شروع فصل زراعی بیش از ۲۵۰ دستگاه انواع تراکتورهای چهار سیلندر، ۶ سیلندر و نیوهلند عملیات آماده‌سازی زمین، شخم و کشت محصولات پاییزه گندم و جو را در شهرستان گناوه، انجام می‌دهند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه افزود برای اولین بار در شهرستان گناوه توسط دولت مردمی سیزدهم در سال زراعی جاری با پیگیری‌های فرماندار شهرستان و تلاش‌های این مدیریت و حمایت مسئولان سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر و شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی، سهمیه سوخت تراکتورهای کشاورزی در فصل کشت سه برابر شد.

وی گفت: در فصل کشت که اوج کار ماشین‌آلات کشاورزی در شهرستان گناوه است برای تراکتورهای چهار سیلندر میزان سهمیه سوخت نفت و گاز (گازوئیل) دو هزار و ۴۰۰ لیتر، برای تراکتورهای ۶ سیلندر سه هزار لیتر و برای تراکتورهای نیلوهلند پنج هزار و ۲۰۰ لیتر در نظر گرفته‌شده است.

وی افزود: سهمیه سوخت تراکتورها به‌غیراز فصل کشت نیز با پیگیری‌های انجام‌شده بیش از دو برابر افزایش داده‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه در پایان با اشاره به اینکه طبق مصوبات نشست ستاد کاشت شهرستان، در سال زراعی جاری (۱۴۰۳_۱۴۰۲) نرخ هر ساعت کار مفید با تراکتور چهار سیلندر ودو میلیون و ۸۰۰ هزار ریال و نرخ هر ساعت کار مفید با تراکتور ۶ سیلندر سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تعیین‌شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش سهمیه سوخت، انتظار می‌رود تراکتور داران طبق قیمت‌های مصوب عملیات کشاورزی را انجام دهند.

تخم افشان ادامه داد: در صورت هرگونه اختلاف بین کشاورزان و تراکتور داران، در بخش مرکزی به معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گناوه و در بخش ریگ به رئیس مرکز جهاد کشاورزی ریگ مراجعه شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید