Iranian Agriculture News Agency

رفع تداخلات اراضی در استان بوشهر تسریع شود

رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: با توجه به اهمیت صدور اسناد تک برگ باید نسبت به اجرای رفع تداخلات اراضی با همت مضاعف تسریع بخشید.

رفع تداخلات اراضی در استان بوشهر تسریع شود

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، مهدی مهرانگیز در نشست کمیسیون رفع تداخلات استان بوشهر با قدردانی از زحمات همکاران در راستای اجرای ماده ۵۴ قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر گفت: با توجه به اهمیت صدور اسناد تک‌برگ باید نسبت به اجرای رفع تداخلات باهمت مضاعف تسریع بخشید چراکه با رفع هم‌پوشانی قوانین و مقررات موازی امکان صدور سند اراضی کشاورزی فراهم می‌شود و با توجه به اینکه اسناد رسمی را نمی‌توان از اعتبار انداخت، با صدور سند زمینه اطمینان خاطر مردم و بخش دولتی فراهم می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر افزود: ما همان‌گونه که مدافع حقوق دولت هستیم باید مدافع حقوق مردم هم هستیم.

مهرانگیز بیان کرد: ازآنجایی‌که از ابتدای اجرای رفع تداخلات تاکنون حدود ۱۲ هزار هکتار اراضی دارای تداخل آزاد شده است به نوعی کمک به مردم است که به جای اینکه از طریق مراجع قضائی و دادگاه جهت آزادسازی اراضی دارای تداخل خود اقدام کند در کمیسیون رفع تداخلات این مهم محقق شده است.

مهرانگیز ادامه داد: در استان تا پایان اجرای رفع تداخلات کار زیادی مانده است و باید در جهت تسریع رفع تداخلات تلاش مضاعفی داشته باشیم.

وی در این نشست به بازدیدهای متعددی که از شهرستان‌های جنوبی استان به‌ویژه عسلویه انجام شده است و رتبه اول استان بوشهر در اموال تملیکی در سال گذشته اشاره کرد.

سرپرست مدیریت امور اراضی استان نیز گفت: در این جلسه ۱۰ پلاک به مساحت ۳۱ هزار و ۴۲۵ هکتار پس از بررسی در کمیته تفسیر عکس‌های هوایی استان تعیین تکلیف شد.

احمد مشایخی ادامه داد: هفت هزار و ۱۵۹ هکتار اراضی غیر ملی و ۲۴ هزار و ۲۶۶ هکتار اراضی ملی تثبیت و نهایی شد که جهت اصلاح سوابق و نقشه‌ها به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری و ثبت‌اسناد و املاک استان ابلاغ می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید