Iranian Agriculture News Agency

تولید ۱۲۰۰ تن تخم‌مرغ در استان بوشهر

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر از تولید هزار و 200 تن تخم‌مرغ در استان خبر داد و گفت: واحد دوم تولید این محصول با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد تومان و ظرفیت سه هزار تن طراحی شده است.

تولید ۱۲۰۰ تن تخم‌مرغ در استان بوشهر

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، افشین قطبی با اشاره به 9 اکتبر مصادف با 17 مهرماه به‌عنوان روز جهانی تخم‌مرغ بیان کرد: استان بوشهر در عرصه تولید این محصول دارای یک واحد صنعتی با تولید سالانه هزار و 200 تن است.

وی از آمادگی سرمایه‌گذاری در تولید تخم‌مرغ در استان خبر داد و گفت: اکنون برای ساخت واحد دوم تولید تخم‌مرغ سرمایه‌گذار دنبال فرایند و اخذ مجوز است که در این راستا حمایت‌های ویژه می‌شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: واحد دوم تولید تخم‌مرغ در استان بوشهر با سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومان و تولید سه هزار تن در هر دوره طراحی‌شده است.

قطبی اضافه کرد: واحد دوم تولید تخم‌مرغ استان بوشهر در شهرستان دشتستان با ظرفیت 120 هزار قطعه مرغ تخم‌گذار طراحی‌شده است.

وی با تأکید بر اهمیت مصرف تخم‌مرغ بیان کرد: تخم‌مرغ منبع غنی پروتئین ، اسیدهای چرب غیراشباع، ویتامین‌های گوناگون و مواد معدنی همچون فسفر است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: پروتئین تخم‌مرغ یک پروتئین کامل، قابل‌جذب و دارای بیشترین اسیدآمینه‌های ضروری برای بدن است که درصد جذب بالایی دارد، پروتئین تخم‌مرغ هم در سفیده و هم در زرده آن وجود دارد که نسبت آن‌ها 60 درصد به 40 درصد است.

قطبی گفت: در استان بوشهر نیز همگام با کل کشور همه‌ساله بدین منظور برنامه‌های متنوعی توسط دستگاه‌های مختلف ذی‌ربط به‌منظور افزایش آگاهی عمومی برای اصلاح الگوی تغذیه و مصرف تخم‌مرغ به‌عنوان منبع پروتئین باکیفیت در سبد خانوار انجام می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید