Iranian Agriculture News Agency

نرخ ساعت کاری تراکتور‌ها در شهرستان گناوه اعلام شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه از تعیین نرخ ساعت کاری تراکتور برای سال زارعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ در شهرستان خبر داد.

نرخ ساعت کاری تراکتور‌ها در شهرستان گناوه اعلام شد

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، عباس تخم افشان با اشاره به اینکه هم‌اکنون در شهرستان گناوه توزیع بذرهای اصلاح شده گندم برای کشت پاییزه بین کشاورزان آغاز شده است، بیان کرد: نشست ستاد کاشت محصولات پاییزه برای سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و همچنین با حضور نمایندگان کشاورزان و تراکتور داران در محل سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گناوه برگزار و در خصوص برنامه‌ریزی برای تأمین نهاده‌های کشاورزی (مشتمل بر کود و بذر) و همچنین هزینه هر ساعت کار مفید تراکتورهای چهار سیلندر و شش سیلندر تصمیم گیری شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه هدف اصلی برگزاری این نشست را هماهنگی همه مسئولان استانی و شهرستانی در تأمین نهاده‌های مورد نیاز کشاورزان و همچنین ایجاد وحدت رویه در پرداخت حق‌الزحمه تراکتور داران عنوان کرد.

وی گفت: در این نشست با در نظر گرفتن همه جوانب موضوع، نرخ هر ساعت کار مفید با تراکتور چهار سیلندر دو میلیون و هشتصد هزار ریال و نرخ هر ساعت کار مفید با تراکتور شش سیلندر سه میلیون و 500 هزار ریال تعیین شد.

وی افزود: در صورت هرگونه اختلاف بین کشاورزان و تراکتور داران، در بخش مرکزی به معاون فنی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان گناوه و در بخش ریگ به رئیس مرکز جهاد کشاورزی ریگ مراجعه کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گناوه خاطرنشان کرد: برای کشاورزانی که در سال زراعی گذشته محصول گندم خود را به سیلو تحویل داده و با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان، تولید قطعی خود را در سامانه پهنه بندی ثبت کرده‌اند مزایا و مشوق‌هایی در زمینه تأمین کود در نظر گرفته شده است، لذا از همه کشاورزان تقاضا می‌شود در راستای بهره‌مندی از این مزایا، در پایان سال زراعی جاری، محصول خود را پس از برداشت به سیلو تحویل و مراتب را به این مدیریت اطلاع دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید