Iranian Agriculture News Agency

همایش آموزش ترویجی محصولات کودی در بوشهر برگزار شد

همایش آموزش ترویجی محصولات کودی شرکت خدمات حمایت کشاورزی کشور در استان بوشهر برگزار شد.

همایش آموزش ترویجی محصولات کودی در بوشهر برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، مدیر خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر در این آئین گفت: این همایش آموزشی ترویجی با حضور ۱۰ شرکت برتر تولیدکننده و دانش‌بنیان کود کشور شامل تولیدکنندگان کودهای شیمیایی، عالی، زیستی، ترکیبی، بهبود دهنده خاک و ریز مغذی‌ها و کشاورزان پیشرو و تولید کننده عمده کشاورزی، کارگزاران توزیع کود، کارشناسان، محققان، مدیران ستاد و شهرستانی و رؤسای ترویج جهاد کشاورزی برگزار شده است.

خسرو عمرانی هدف از برگزاری این همایش را ارائه آخرین دستاوردها در حوزه تولید انواع کودهای کشاورزی، عرضه مستقیم و بدون واسطه کود از سوی تولیدکنندگان و کارگزاران توزیع کود، عرضه مستقیم کود از سوی کارگزاران و ارائه آن به کشاورزان عمده استان که بتوانیم سبد متعدد غیر یارانه‌ای در کنار کودهای یارانه‌ای در استان ایجاد و کشاورزان قدرت انتخاب انواع کودهای مختلف با قیمت حداقلی را داشته باشند، ایجاد امنیت و توسعه پایدار غذایی، افزایش عملکرد در واحد سطح، کاهش هزینه تولید، افزایش درآمد اقتصادی کشاورز عنوان کرد.

وی گفت: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر به‌عنوان یکی از شرکت‌های مبدا وظیفه تأمین، تولید و توزیع کود را در کشور برعهده دارد و در زمان حاضر حدود یک میلیون تن کود اوره و ۵۰ درصد کود فسفاته ساده مورد نیاز کشور از این استان تولید و توزیع می‌شود.

وی تاکید کرد: ارتقای استاندارد تولید، کنترل، پایش و رصد کودها، توسعه ناوگان حمل و نقل کودها برای تأمین و توزیع به موقع کود، تأمین به موقع کود مورد نیاز کشت قراردادی گندم و کلزا و اجرای طرح خودکفایی کودهای کشاورزی از جمله هدف‌های این شرکت است.

عمرانی افزود: رسیدن به این مهم جز با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف برای معرفی تولیدکنندگان کود کشور در کنار کشاورزان، ارائه دستاوردهای تولید کود کشور، انعکاس خواسته‌ها و نیازهای کودی کشاورزان بدون واسطه امکان پذیر نیست.

وی تاکید کرد: شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر خود را موظف می‌داند تنوع سبد کودی و توزیع به موقع در استان را برای کشاورزان انجام دهد.

مدیر امور بازاریابی و مشتریان شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور ادامه داد: این همایش در راستای خودکفایی کودهای کشاورزی و حمایت از شرکت‌های تولیدکننده داخلی و به خصوص شرکت‌های دانش‌بنیان برگزار شده است.

محمد مهدی سعیدی افزود: کشاورزان برای تهیه کود با کیفیت و استاندارد باید کود مورد نیاز خود را از جای مطمئن تأمین کنند که در این راستا وزارت جهاد کشاورزی بسته کودی از طریق شرکت خدمات حمایتی برای کشاورزان مهیا و از طریق سه هزار و ۵۰۰ کارگزار فعال در سراسر کشور در اختیار کشاورزان قرار می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود با برگزاری این همایش‌ها دست واسطه‌ها در عمل کوتاه شود و کارگزاران و کشاورزان با ایجاد ارتباط مستقیم با شرکت‌های تولید کننده داخلی کود مورد نیاز خود را از تولید کننده دریافت کنند.

وی یادآور شد: با توجه به دستور و تاکید مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی در خصوص قرار گرفتن کودهای عالی و زیستی در سبد کودی کشاورزان؛ تلاش می‌شود کشاورزان و کارگزاران با کودهای عالی و زیستی آشنا شوند تا بتوانند از این کودها در مزارع و باغات خود استفاده کنند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید