Iranian Agriculture News Agency

حمایت از فروش و صادرات خرمای دشتستان در دستور کار است

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی گفت: حمایت از فروش و صادرات خرمای شهرستان دشتستان در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی است.

حمایت از فروش و صادرات خرمای دشتستان در دستور کار است

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، محمدمهدی برومندی در جمع خبرنگاران در دشتستان بیان کرد: امروز به دعوت نماینده دشتستان بازدیدی را از باغات و مراکز تولید خرمای این شهرستان داشتیم.

وی با اشاره به برگزاری نشست با نخلداران و فعالان حوزه خرما در شهرستان دشتستان افزود: دشتستان یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان خرمای کشور است و نقش مهمی در تولید این محصول دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی اضافه کرد: نشست خوبی را با تشکل‌های بخش کشاورزی و زنجیره‌های تولید خرما داشتیم که می‌تواند نقش مهمی در رفع مشکلات این حوزه داشته باشد.

وی افزود: امروز به دستور وزیر جهاد کشاورزی تیمی متشکل از رئیس تعاون روستایی و حوزه دفتر وزارت و معاونت امور باغبانی در دشتستان نشست تخصصی را داشتیم.

برومندی با اشاره به آغاز برداشت خرما در شهرستان دشتستان خاطرنشان کرد: تلاش کردیم که در کنار تولیدکنندگان خرما و فعالان بخش خصوصی باشیم و تدابیر لازم برای به بازار رسانی، فرآوری و صادرات خرما را داشته باشیم.

وی از حمایت دولت از نخلداران خبر داد و یادآور شد: با هماهنگی و همراهی انجام شده، ساز و کاری برای رفع مشکلات حوزه خرما طراحی و حمایت لازم از نخلداران انجام می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید