Iranian Agriculture News Agency

ابلاغ پیوست آموزشی ترویجی ویژه طرح الگوی کشت در استان بوشهر

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت پیوست آموزشی ترویجی ویژه طرح الگوی کشت محصولات کشاورزی در استان بوشهر ابلاغ شد.

ابلاغ پیوست آموزشی ترویجی ویژه طرح الگوی کشت در استان بوشهر

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، شهریار مرشدی گفت: رویکرد و هدف اصلی برنامه الگوی کشت تولید محصولات کشاورزی مبتنی بر حفظ و ارتقا تولید با الگوی مصرف بهینه نهاده‌های پایه، ارتقا عملکرد در واحد سطح با افزایش ضریب نفوذ، حفظ و ارتقا شاخص‌های اقتصادی بهره‌برداران، صرفه‌جویی ارزی، کاهش ضایعات، بهبود مدیریت تولید در دیمزارهای کشور، توسعه کشت گیاهان علوفه‌ای کم آب بر و تغییر برنامه کشت سبزی و صیفی از فضای باز به شرایط گلخانه‌ای است.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: از آنجا که آموزش و ترویج در توجیه بهره‌برداران و تشریح سیاست‌ها و اهداف برنامه و همچنین توانمندسازی کشاورزان در راستای اهداف طرح نقش بسزایی دارد مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی استان با مشارکت معاونت بهبود تولیدات گیاهی (مدیریت زراعت) اقدام به تهیه پیوست آموزشی ترویجی ویژه هر منطقه اجرایی کرده است.

وی گفت: در این پیوست آموزشی ترویجی که به شهرستان‌ها ابلاغ شده مجموعاً هزار و ۷۰۰ نفر مورد آموزش قرار می‌گیرند که جهت افزایش ضریب نفوذ دانش در بهره‌برداران از انواع روش‌های آموزشی ترویجی از جمله کانون یادگیری، سایت‌های جامع الگویی، کارگاه آموزشی ترویجی، جلسات توجیهی استفاده شده است.

وی بیان کرد: یک مورد بروشور الگوی کشت و یک مورد پوستر ترویجی نیز توسط این مدیریت تهیه و در سطح استان توزیع شده است.

مرشدی خاطرنشان کرد: همچنین چهار مورد برنامه شبکه برکت نیز در این پیوست پیش‌بینی شده است که با مشارکت بخش فنی اجرایی اجرا خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید