Iranian Agriculture News Agency

تولید دو برابری کود فسفاته در استان بوشهر

مدیر خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر گفت: طی سال گذشته تولید کود فسفاته ۱۱۴ درصد و کود پتاسه ۸۵ درصد رشد داشته است.

تولید دو برابری کود فسفاته در استان بوشهر

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، خسرو عمرانی بیان کرد: کودهای شیمیایی، زیستی و آلی از مهم‌ترین نهاده‌های کشاورزی برای توسعه پایدار بخش کشاورزی و تأمین اهمیت غذایی کشور است.

وی با اشاره به نقش کودها در تولیدات محصولات کشاورزی و به ویژه گندم خاطرنشان کرد: استان بوشهر در تولید کود فسفاته دارای جایگاه مهمی در کشور بوده و در سال گذشته توانسته ۳۷ هزار تن تولید در سطح کشور توزیع کند.

مدیر خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: در سال جاری نیز برنامه تولید ۵۶ هزار تن کود فسفاته در سطح استان بوشهر را در دستور کار داریم.

وی افزود: در سال گذشته برنامه تأمین و توزیع کودهای شیمیایی یارانه‌ای در سطح استان بوشهر ۲۷ هزار و ۳۰۰ تن بوده که در مقایسه به سال ۱۴۰۰ دارای رشد ۵۴ درصدی است.

عمرانی گفت: برنامه تأمین، تدارک و توزیع کودهای شیمیایی یارانه‌ای در سطح کشور نیز در سال ۱۴۰۱ به میزان ۱.۳ میلیون تن بوده که در مقایسه با سال ۱۴۰۰ دارای رشد ۳۰ درصدی است.

وی افزود: در سال ۱۴۰۲ نیز برنامه تأمین و توزیع ۲.۳ میلیون تن انواع کودهای شیمیایی یارانه‌ای در حال انجام است.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر استان بوشهر افزود: این استان به‌عنوان قطب اصلی تولید و توزیع کود ازته در کشور بوده که دارای سهم حدود ۴۰ درصدی با میزان ۹۱۰ هزار تن است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور مسئول طرح خودکفایی تولید کودهای شیمیایی است در تولید کود ازته به خودکفایی رسید.

عمرانی یادآور شد: تولید کود فسفاته با ۱۱۴ درصد رشد و پتاسه با ۸۵ درصد رشد در مقایسه با سال گذشته همراه شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید