Iranian Agriculture News Agency

تولید ۶ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر‌

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی ‌بوشهر از تولید ۶ هزار تن گوشت مرغ دو ماه گذشته در استان خبر داد و گفت: از تیرماه تاکنون ۳.۲ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری ‌بوشهر انجام شده است.

تولید ۶ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر‌

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، افشین قطبی از توسعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغداری استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: استان بوشهر دارای 218 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت هفت میلیون قطعه در هر دوره است.

وی میزان جوجه‌ریزی تیرماه را بیش از 1.7 میلیون قطعه اعلام و بیان کرد: از ابتدای تیرماه تاکنون 3.2 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در واحدهای مرغ گوشتی استان انجام شده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل رشد 50 درصدی داشته است.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: نتیجه این تعداد جوجه‌ریزی، تولید حدود ۶ هزار تن گوشت مرغ است که به مرور و تا نیمه مهرماه به بازار عرضه می‌شود.

قطبی از توسعه سرمایه‌گذاری در واحدهای مرغداری استان بوشهر خبر داد و خاطرنشان کرد: در صنعت طیور استان بوشهر بیش از 35 هزار میلیارد سرمایه‌گذاری شده است.

وی با اشاره به فعالیت 218 مرغداری در استان بوشهر خاطرنشان کرد: در این صنعت بیش از سه هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم فعالیت می‌کنند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر یادآور شد: با توجه به تولید مناسب در استان و افزایش جوجه‌ریزی در دو ماه گذشته قیمت گوشت مرغ در استان بوشهر کاهشی شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید