Iranian Agriculture News Agency

اختصاص مبلغ 10 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه بهسازی و نوسازی اماکن دامی

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: پروژه بهسازی و نوسازی اماکن دامی از طرح بهبود و افزایش تولیدات دام و طیور و توسعه خدمات دامپروری در استان بوشهر اجرا شد.

اختصاص مبلغ 10 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه بهسازی و نوسازی اماکن دامی

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، حمیدرضا جهان‌بخش از اختصاص مبلغ 10 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای پروژه بهسازی و نوسازی اماکن دامی در سطح شهرستان‌ها خبر داد و گفت: این عملیات با حجم پنج هزار مترمربع در سطح دامداری‌های غیر صنعتی و روستایی استان از فروردین‌ماه امسال آغاز و در حال حاضر با حدود 55 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.

جهان‌بخش افزود: هدف از اجرای این پروژه کمک به بهبود بهداشت جایگاه دام، افزایش تولید شیر و گوشت سالم و بهداشتی و نهایتاً افزایش سود درآمد است.

وی افزود: با اتمام این پروژه در سطح استان پیش‌بینی می‌شود تولید شیر و گوشت 180 تن در سال افزایش‌یافته و در سال‌های آتی نیز این وضعیت تداوم می‌یابد.

جهان‌بخش گفت: در صورت تخصیص اعتبارات تملک دارایی استانی و تسهیلات بانکی موردنیاز می‌توان در یک برنامه 10 ساله به سطح قابل قبولی در وضعیت جایگاه نگهداری دام استان در بخش روستایی و غیر صنعتی رسید.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در استان بوشهر با حدود یک‌میلیون رأس دام سبک و سنگین در واحدهای دامداری روستایی، عشایری و صنعتی هرساله حدود هشت هزار و 150 تن گوشت قرمز و 41 هزار تن شیر تولید و روانه بازار مصرف داخل و خارج از استان می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید