Iranian Agriculture News Agency

جلسه هماهنگی الگوی کشت در شهرستان دشتستان برگزار شد

سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان ازعدم ارائه نهاده‌های کشاورزی برای چاه‌های غیر مجاز و همچنین وجود تعرفه‌های گمرکی صادراتی برای محصولات آب‌بر خبر داد.

جلسه هماهنگی الگوی کشت  در شهرستان دشتستان برگزار شد

به گزارش خبرنگار ایانا از بوشهر، علی رحیمی گفت: جلسه هماهنگی الگوی کشت با حضور سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی دشتستان، نمایندگان ادارات منابع آب، صنف کشاورزی، بسیج مهندسین و روسای مراکز جهاد کشاورزی برگزار شد.

رحیمی افزود: الگوی کشت محصولات کشاورزی همان تدوین و اجرای نظام کشت محصولات زراعی و باغی مبتنی بر شرایط اقلیمی، بهره‌برداری بهینه از آب، خاک و گیاه متناسب با ظرفیت و مزیت اقتصادی کشور با رعایت تمام مسائل علمی و فنی است که در راستای دستیابی به امنیت غذایی پایدار و اقتدار غذایی است.

وی بیان کرد: الگوی کشت سال جاری در شهرستان دشتستان مشوق‌ها و محدودیت‌هایی دارد که از آن جمله می‌توان به تسهیل بیمه، نهاده‌ها و بیمه برای کشاورزان داوطلب، ممنوعیت کشت صیفی‌جات در پایاب سد رئیسعلی دلواری و همچنین وجود تعرفه‌های گمرکی صادراتی جهت محصولات آب‌بر در سال جاری حتمی است؛ بنابراین کشاورزان باید قبل از اقدام به کشت موارد گفته شده را در مد نظر قرار دهند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید