Iranian Agriculture News Agency

بیش از ۱۵۰هزار تن گندم در استان بوشهر برداشت شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گفت: برداشت ۱۵۰ هزار و ۵۸۰ تن محصول از سطح ۱۰۰ هزار و ۴۰۵ هکتار گندم‌زارهای این استان حاصل دسترنج کشاورزان بوشهری در سال آبی جاری است.

بیش از ۱۵۰هزار تن گندم در استان بوشهر برداشت شد

به گزارش خبرنگار ایانا در بوشهر، کبری توکلی بیان کرد: این میزان برداشت گندم که نسبت به سال گذشته افزایش بیش از پنج برابری را نشان می‌دهد از سطح ۸۵ هزار هکتار مزارع گندم دیم و ۱۵ هزار و ۴۰۵ هکتار گندم آبی بوده است.

وی افزود: از این میزان تولید گندم ۱۲۲ هزار و ۷۸۰ تن به‌عنوان مازاد نیاز کشاورزان به مراکز خرید گندم در این استان تحویل شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر  خاطرنشان کرد: همچنین امسال ۱۴ هزار و ۸۰۰ تن گندم بذری خریداری و ۱۳ هزار تن سهم خودمصرفی کشاورزان است.

وی اضافه کرد: برای برداشت خوشه‌های طلایی گندم امسال ۷۱۷ دستگاه کمباین شامل ۷۰۰ دستگاه کمباین غیربومی سبک و سنگین از استان فارس و ۱۷ کمباین بومی کار برداشت را انجام و ۱۴ مرکز نیز کار خرید و تحویل محصول را از کشاورزان برعهده داشتند.

توکلی یادآور شد: در سال زراعی گذشته ۹۰ درصد مزارع دیم گندم استان بوشهر به دلیل خشکسالی دچار خسارت و مزرعه‌های آبی نیز با افت ۱۵ تا ۲۰ درصدی روبرو شد و در پایان تنها حدود ۳۰ هزار تن گندم برداشت و از این میزان ۲۰ هزار و ۴۵۰ تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید