Iranian Agriculture News Agency

ذخیره‌سازی یک میلیارد بچه میگو در ۲۴۵۰ هکتار اراضی پرورشی استان بوشهر

مدیرکل شیلات استان بوشهر با اشاره به عملیات پرورش میگو در اراضی ساحلی این استان گفت: تاکنون یک میلیارد و ۶۰ میلیون قطعه بچه میگو در ۲ هزار و ۴۵۰ هکتار اراضی پرورشی استان بوشهر ذخیره‌سازی شده است.

ذخیره‌سازی یک میلیارد بچه میگو در ۲۴۵۰ هکتار اراضی پرورشی استان بوشهر

به گزارش خبرنگار ایانا در  بوشهر، عقیل امینی با بیان اینکه پرورش آبزیان از جمله ماهی و میگو یکی از ظرفیت‌های مهم استان ساحلی بوشهر است، بیان کرد: در این راستا تولید ماهی پرورشی از طریق قفس دریایی در خلیج‌فارس در نوار ساحلی استان بوشهر اجرایی شده است.

وی به پرورش میگو پرداخت و توضیح داد: استان بوشهر در پرورش میگو به‌عنوان قطب تولید این آبزی معرفی شده به گونه‌ای که بیش از 50 درصد میگو پرورشی کشور با تلاش فعالان این حوزه در استان بوشهر تولید می‌شود.

مدیرکل شیلات استان بوشهر با بیان اینکه عملیات تکثیر بچه میگو و پرورش این آبزی در نقاط ساحلی استان بوشهر ادامه دارد، گفت: در سال جاری تاکنون یک میلیارد و 60 میلیون قطعه بچه میگو در 2 هزار و 226 استخر پرورشی در سطح 2 هزار و 450 هکتار اراضی ساحلی استان بوشهر ذخیره‌سازی شده است.

امینی با اشاره به فعال بودن کارگاه تولید بچه میگو مورد نیاز پرورش‌دهنده این آبزی گفت: تاکنون در کارگاه‌های تکثیر آبزیان، یک میلیارد و 63 میلیون قطعه بچه میگو تولید شده و در اختیار پرورش‌دهنده میگو برای ذخیره‌سازی قرار گرفته است.

وی از افزایش سطح اراضی ساحلی برای پرورش میگو در استان خبر داد و خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی قرار است امسال 13 مجتمع پرورش میگو در سطح 7 هزار و 259 هکتار در امر پرورش میگو فعالیت کنند.

مدیرکل شیلات استان بوشهر پیش‌بینی تولید میگو پرورشی در استان را 44 هزار و 500 تن اعلام و بیان کرد: سال قبل بیش از 38 هزار تن میگو پرورشی در استان بوشهر تولید شد که امسال افزایشی بیش از 6 هزار و 500 تن نسبت به سال 1401 هدف‌گذاری شده است.

امینی بچه میگو مورد نیاز تولید این میزان آبزی را 2.9 میلیارد قطعه ذکر کرد و گفت: امسال در اراضی پرورش میگو استان بوشهر 401 مزرعه فعال می‌شود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید