Iranian Agriculture News Agency

تولید کود فسفاته در داخل کشور

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر گفت: کشتی حامل خاک مورد نیاز تولید کود فسفاته در استان بوشهر پهلو گرفت.

تولید کود فسفاته در داخل کشور

به گزارش خبرنگار ایانا در استان بوشهر، خسرو عمرانی توضیح داد: کشتی حاوی ۲۲ هزار تن محموله خاک مخصوص تولید کود فسفاته از کشور سوریه در اسکله نگین بوشهر لنگر انداخته است.

وی عنوان کرد: کود فسفاته در داخل کشور تولید می‌شود و خاکی که برای تولید کود از آن استفاده می‌شود وارداتی بوده و در حال حاضر از کشور سوریه این خاک را وارد کرده‌ایم.

عمرانی اضافه کرد: از آغاز سال تاکنون بیش از ۴۵۰۰ تن کود فسفاته در استان بوشهر برای مصارف کشاورزی تولید شده است. این آمار در ۱۲ ماه سال ۱۴۰۱ بیش از ۳۷ هزار تن بوده که بخش زیادی از نیاز استان و کشور را تأمین کرده است.

وی بیان کرد: برنامه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور در راستای تأمین خودکفایی با توجه و تأکید بر شرکت‌های دانش‌بنیان هدف‌گذاری شده است و بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در تولید کود فسفاته و پتاسه کشور در آینده به‌طور کامل به خودکفایی خواهیم رسید.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان بوشهر گفت: در سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۱۶ هزار تن کود فسفاته تولید شده است، درحالی که در سال ۱۴۰۱ به بیش از ۳۷ هزار تن تولید رسیده که خوشبختانه بیش از ۱۴۰ درصد رشد تولید کود فسفاته در استان بوشهر محقق شده است.

عمرانی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۲ تاکنون نیز بالغ‌ بر ۴۵۰۰ تن کود فسفاته تولید شده است، وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ بیش از ۲۷ هزار تُن انواع کودهای شیمیایی ازته، پتاسه و فسفاته در بخش کشاورزی استان توزیع و مصرف شده که نسبت به سال گذشته ۵۲ درصد رشد داشته است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید