Iranian Agriculture News Agency

آغاز برداشت محصولات سبزی و صیفی در استان بوشهر / صادرات ۷۰ درصد محصولات گلخانه ای

سرپرست مدیریت امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: برداشت محصولات سبزی و صیفی در بیش از ۴۳۷ هکتار از سطح گلخانه‌های این استان آغاز شد.

آغاز برداشت محصولات سبزی و صیفی در استان بوشهر / صادرات ۷۰ درصد محصولات گلخانه ای

به گزارش خبرگزاری ایانا در بوشهر، محمد حسین غلامی افزود: پیش بینی می‌شود امسال ۹۰ هزار تن انواع محصولات سبزی و صیفی از گلخانه‌های استان بوشهر برداشت شود.

وی اظهارداشت: با توجه به کیفیت مطلوب محصولات تولیدی ۷۰ درصد محصولات گلخانه‌ای استان شامل خیار و گوجه فرنگی از مرزهای زمینی و دریایی به کشورهای دیگر صادر می‌شود.

غلامی ادامه داد: باتوجه به شرایط اقلیمی استان بوشهر و محدودیت در منابع آب‌های زیر زمینی انتقال کشت محصولات از فضای باز به محیط های کنترل شده از مهمترین برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی این استان است.

وی با اشاره به اینکه بخش زیادی از مزارع گوجه فرنگی استان به صورت کشت در مزارع و فضای باز انجام می‌شود اضافه کرد: یکی از راهکارهای مناسب برای برون رفت از مساله افت منابع آب‌های زیر زمینی افزایش بهره وری آب و نیز بازدهی اقتصادی است.

غلامی یادآورشد: ارتقا سلامت محصولات گلخانه‌ای و ضرورت پیگیری گلخانه داران در این زمینه و بهبود روند عملیات پس از برداشت محصولات از قبیل ایجاد مراکز سورتینگ و بسته بندی از مهمترین برنامه‌های حوزه باغبانی است.

وی گفت: با ایجاد شرایط مطلوب بازار صادرات و فروش محصولات گلخانه‌ای، گلخانه داران تولیدات خود را با بهترین صرفه اقتصادی به بازار عرضه می‌کنند.

برداشت محصولات گلخانه ای در استان بوشهر از دی ماه آغاز و تا اردیبهشت سال آینده ادامه دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید