Iranian Agriculture News Agency

۸۰ میلیارد تومان به دامداری‌های استان بوشهر پرداخت شد

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر از تولید سالانه ۸ هزار تن گوشت قرمز از دامداری‌های استان خبر داد و گفت: در راستای حمایت از تولیدکنندگان امسال ۸۰ میلیارد تومان تسهیلات اعتباری به دامداران استان پرداخت شده است.

۸۰ میلیارد تومان به دامداری‌های استان بوشهر پرداخت شد

به گزارش خبرگزاری ایانا در بوشهر، حمید رضا جهانبخش مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت:  3 هزار ماده ژنتیکی مورد نیاز اصلاح نیاز دام‌های سنگین در استان تامین شده است و این مواد به‌صورت رایگان برای کمک به گاوداران شیری استان در راستای بهبود ترکیب نژادی گاو شیری در اختیار دامداران استان بوشهر قرار گرفته است.

وی افزود: با توجه به وضعیت اقلیمی استان و رغبت بیشتر دامداران به پرواربندی گوساله و ضریب تبدیل مناسب نژاد 2 منظوره استقبال بهره‌برداران به نگهداری این نژاد افزایش یافته و به منظور کاهش هزینه تلقیح مصنوعی دام 3 هزار ماده ژنتیکی به‌صورت رایگان در اختیار آنان قرار گرفته است.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر از وجود 40 هزار راس دام سنگین گاو و گوساله در 220 واحد صنعتی و 3 هزار واحد سنتی در استان خبر داد و بیان کرد: از 6 هزار واحد دامی استان بوشهر 40 هزار تن شیر و 8 هزار تن گوشت قرمز تولید می‌شود.

جهانبخش از پرداخت وام ارزان قیمت به دامداران خبر داد و تصریح کرد: از طریق دامدار کارت، وام با سود اندک تا سقف 2 میلیارد ریال به دامداران پرداخت می‌شود و در مجموع از این محل امسال 45 میلیارد تومان در اختیار دامداران قرار گرفته است.

وی پرداخت وام از محل تبصره‌های قانون بودجه را از دیگر برنامه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: از این محل 35 میلیارد تومان تاکنون به جامعه هدف پرداخت شده است.

مدیر امور دام جهاد کشاورزی استان بوشهر اضافه کرد: در راستای حمایت از تولیدکنندگان در مجموع امسال 80 میلیارد تومان تسهیلات اعتباری در اختیار دامداران استان قرار گرفته است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید