Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: صید کوسه‌ماهیان در همه فصول در استان بوشهر ممنوع است. این گونه در خطر جدی انقراض قرار دارد.‌‌‌

صید کوسه ماهیان  در استان بوشهر ممنوع است

به گزارش خبرگزاری ایانا در بوشهر، فرهاد قلی نژاد افزود: ممنوعیت صید کوسه‌ماهیان که از گونه‌های در حال تهدید هستند، پیش از این در چند مرحله مورد تاکید اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر قرار گرفته بود و متخلفینی نیز در این خصوص دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شده اند.

وی ضمن اشاره به اینکه  در طی ماه جاری آموزش‌هایی با حضور قشر جامعه صیادان شهرستان بوشهر برای جلوگیری از صید کوسه ماهیان آغاز گردیده است اظهار داشت: مقرر گردیده  این آموزش‌ها به سایر صیادان شهرستان‌ها نیز اختصاص داده شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان  نیز با یادآوری مصوبه سال ۱۳۹۳ سازمان حفاظت محیط زیست کشور که به نحوه برآورد مطالبه صید و شکار گونه‌های حفاظت شده  قانون صید و شکار می‌پردازد، جریمه صید انواع کوسه ماهیان را ۳۰۰ میلیون ریال و بیشتر عنوان کرد و افزود: در صورت مشاهده با متخلفین برخورد قانونی خواهد شد.

سیداحسان موسوی تاکید کرد: هم اکنون گشت‌های محسوس و نامحسوس در اسکله ها، بازار‌های ماهی فروشان، سردخانه‌ها و عمل آوری‌ها توسط ماموران اجرایی این اداره کل که از ضابطین خاص دادگستری می‌باشند در حال انجام می‌باشد.

وی گفت: صید کوسه در تمام ماه‌های سال ممنوع است و صیادانی که کوسه ماهیان را به صورت هدفمند یا ضمنی صید کنند متخلف به شمار می‌روند و ضمن توقیف صید و شناور آنان با محرومیت‌های طولانی مدت از طرف اداره کل شیلات رو به رو خواهند شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید